Стало відомо, коли в Україні подешевшає мобільний зв’язок

Зараз на головній

Як ми писали кілька місяців тому, НКРЗІ – державний регулятор у сфері мобільного зв’язку – вже намагався знизити ставку інтерконекту з 12 копійок до восьми в хвилину. Того разу ця ініціатива викликала різкий протест з боку мобільних операторів нашої країни, і була скасована. Зараз же все буде по-іншому, і ми вже знаємо, коли в Україні подешевшає мобільний зв’язок.


Терміни подешевшання мобільного зв’язку – коли і навіщо?

Ставка інтерконекту – це вартість дзвінків з мережі одного мобільного оператора на іншого. Зараз вона становить дванадцять копійок. Зниження цієї ціни буде відбуватися поетапно. З першого січня 2021 року вона знизиться до 10 копійок за хвилину, а з початку 2022 – до восьми. Як нагадують експерти, інтерконект постійно знижується, ще з 2014 року. В ті часи він становив фантастичні за нинішніми мірками 36 копійок за хвилину, при тому, що собівартість дорівнює взагалі трьом копійкам.

Зниження ставки інтерконекту має нівелювати проблему «клубного ефекту», коли українці телефонують майже виключно в межах своєї мережі. Проникнення мобільного зв’язку в нашій країні безпрецедентне – понад 130 відсотків. З урахуванням того, що мобільним зв’язком користуються, все-таки, не всі, виходить, що як мінімум у половини жителів нашої країни по дві сім-карти для дзвінків на різних операторів.

Незважаючи на очевидну користь такої ініціативи держави для простих людей, вона зустріла опір з боку мобільних операторів. По суті, підтримали її тільки в Lifecell. “Київстар” стверджував, що такий захід економічно невигідна і мало не розорить бюджет. Vodafone вимагав знизити ставку інтерконекту також і на дзвінки в стаціонарній мережі. В результаті ініціатива була відправлена ​​на подальший розгляд, і терміни зниження вартості зв’язку зірвалися. Зараз НКРЗІ вдалося досягти компромісу з операторами мобільного зв’язку, переглянувши окремі положення реформи.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,083Фанитак
496Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Колектори назвали тип боржників, з якими вони бояться працювати

Представник колекторської компанії, який захотів залишитися анонімним, заявив, що існує вид боржників, з якими бояться працювати навіть досвідчені «вибивателі...

Більше схожих статей