Новини

Деяким українцям незабаром прийдуть непомірні рахунки за воду: у водоканалі пояснили причину

За що водоканал каратиме українців величезними платіжками на як цього уникнути.

Вже цього місяця деяких українців може просто таки шокувати сума в платіжці за воду. За що водоканал «здере втридорога» і чи можна уникнути переплат. Про це розповіли у «Полтававодоканалі».

Яка причина збільшення платіжок?

Рахунки за воду можуть зрости через настання сезону поливу та несанкціоноване використання деякими українцями питної води власне для цих цілей. Чимало українців здійснюють полив рослин на присадибних ділянках за допомогою системи централізованого водопостачання, навіть не знаючи чим це може їм загрожувати.

Представники водоканалу нагадали, що використовувати питну воду для поливу рослин можна лише за наявності спеціальних засобів обліку. Про це йдеться у п. 3 р. IV «Правил користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення у населених пунктах України» №190, затверджених 27.06.2008 р. Згідно з цим документом споживачі можуть поливати присадибні ділянки, квітники та навіть газони, використовуючи системи центрального водопостачання. Але для цього потрібно попередньо придбати та встановити спеціальний вимірювальний пристрій.

Якщо ж полив буде здійснюватися без вузла комерційного обліку це вважатиметься прямим порушенням правил, що кваліфікується як мимовільне приєднання. Тобто фактично такий споживач буде красти воду у держави.

В такому випадку нарахування оплати водоканал здійснюватиме за пропускною спроможністю водопровідного введення, що в рази збільшить суми в платіжках порушників. Тож українцям варто добряче замислитися та з’ясувати питання легального поливу рослин у водоканалі.

За що ще каратиме водоканал?

Також українцям нагадали, суттєво вплинути на суму в рахунку за воду може невчасна перевірка лічильника. Якщо без кінця відкладати таку перевірку, можна опинитися у дуже скрутній ситуації. Адже рахунки для споживачів, що вчасно не здали лічильники на перевірку, будуть розраховувати за абсолютно іншими коефіцієнтами. Тож звичайна забудькуватість може призвести до непередбачувано великих витрат на воду.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button