Новини

Українським пенсіонерам не платитимуть пенсію, якщо вони вчасно не пройдуть спеціальну перевірку

Кожні 6 місяців українцям похилого віку доведеться підтверджувати свою особистість, аби й надалі отримувати кошти від держави.

Українським пенсіонерам тепер доведеться щопівроку проходити спеціальну ідентифікацію, щоб не залишитися без грошей. Чому стареньких зобов’язали регулярно доводити своє право на виплати. Про це розповіли у Міністерстві соціальної політики України.

Що таке ідентифікація і навіщо її проходити?

Представники Мінсоцу пояснили, що так звана ідентифікація пенсіонерів – це рутинна процедура, яку вже давно практикують у країнах Європи. Тож пенсіонерам немає про що хвилюватися. Мета такої процедури – перевірити, чи справді грошову допомогу від держави отримує саме та людина, для якої вона була виділена.

Варто зазначити, що ідентифікація в України застосовувалася й раніше. Фізичну ідентифікацію пенсіонерів проводили під час видачі пенсій у банку чи вручення виплат листоношею.

Однак пандемія та повномасштабна війна внесли свої корективи. Спершу ідентифікацію скасували для ВПО, що набули цього статусу до 24 лютого 2022 року. А згодом вона стала необов’язковою й для решти внутрішньо переміщених осіб. Зараз же процедуру ідентифікації буде відновлено для всіх без винятку пенсіонерів України.

Як пройти процедуру ідентифікації?

Українські пенсіонери повинні проходити ідентифікацію кожні 6 місяців. Зробити це вони можуть як особисто, так і дистанційно, обравши найбільш зручний для себе спосіб.

Особисту ідентифікацію можна пройти у філії Пенсійного фонду України або ж у відділенні «Ощадбанку», пред’явивши наступні документи:

  • український чи закордонний паспорт;
  • пенсійне посвідчення;
  • банківську карту, на яку надходить пенсія (у випадку проходження ідентифікації в «Ощадбанку»).

Дистанційна ж ідентифікація здійснюється на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Щоб пройти ідентифікацію у такий спосіб, пенсіонер повинен:

  • авторизуватися на сайті за допомогою Дія.Підпис;
  • перейти до вкладки «Ідентифікація в режимі відеоконференції»;
  • заповнити спеціальну заявку на проходження дистанційної ідентифікації.

Після подання такої заявки відеоідентифікація буде проведена у термін від 10 робочих до 30 календарних днів. Під час проходження ідентифікації в такий спосіб пенсіонер повинен мати при собі паспорт (український або закордонний), адже працівник ПФУ звірятиме особу заявника з особою отримувача пенсії за фото.

Як пройти ідентифікацію за кордоном?

Якщо пенсіонер тимчасово перебуває за кордоном, це не завадить йому вчасно пройти ідентифікацію. Для цього можна скористатися порталом ПФУ, або ж звернутися до посольства України в країні перебування, після чого надати отриманий там документ представникам Пенсійного фонду.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button