Hardnews

Стало відомо, яку версію Patriot отримають ЗСУ

В Україні незабаром буде розгорнуто зенітно ракетні комплекси Patriot. Військовий експерт Олег Жданов вважає, що Збройні сили України отримають останню версію комплексів, а саме версію PAC 3, яка була протестована 1997 року. У 2001 році комплекс був переданий на озброєння армії Сполучених Штатів Америки йі досі є останньою і найбільш досконалою версією.

За словами експерта, ймовірність враження літаків за допомогою цього комплексу складає 80-90%, а тактичних ракет – 60-80%. Однак для коректної роботи ЗРК потрібен супутник, що забезпечить онлайн-доступ до розвідувальних даних після отримання Збройними силами України американських зенітних комплексів. Без цього ефективність ЗРК Patriot буде досить низькою.

Цього тижня кореспонденти FT повідомили, що перша батарея Patriot вже прибула в Україну, але вона ще не застосовувалася для відбиття ракетних атак. Проте інформацію, опубліковану британським виданням, офіційні представники ЗСУ спростували. 

Вже традиційно інформація про розгортання ЗРК Patriot на території України викликала бурну реакцію в кремля. На прес-конференції міністр оборони рф заявив, що це може створити загрозу національній безпеці рф. Він також підкреслив, що у разі потреби росія вживе заходів для захисту своїх інтересів. Однак це ми вже проходили, так було з HIMARS, далекобійники гарматами, танками Leopard та безліччю іншого важкого озброєння. А це означає. що російські окупанти бояться. Вони вже майже програли цю війну, тож знову вдаються до погроз. 

Представники України та США вкотре стверджують, що розгортання ЗРК Patriot не націлене проти росії та не є провокацією. Це необхідне рішення спрямоване на покращення обороноздатності України в умовах російської агресії.

Загалом зенітно ракетні комплекси Patriot здатні збирати гіперзвукові та балістичні ракети, які наявні системи протиповітряної оборони не здатні перехоплювати.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button