Новини

В Україні можна буде отримати довідку через Viber

Як повідомив Дмитро Дубілет, міністр Кабінету міністрів України, на своїй сторінці в Facebook, в даний момент ведеться розробка одного дуже важливого нововведення. А саме – системи, яка дозволить українцям спілкуватися з представниками державних органів за допомогою месенджерів, виходячи з дому тільки в разі потреби.


Сутність нововведення

У нашій країні практично всі, у кого є смартфони, користуються мессенджерами. Наприклад, за статистикою, Viber встановлений на дев’яноста шести відсотках пристроїв. У багатьох країнах масове використання програм для спілкування вже підштовхнуло уряди до введення можливості отримувати через них будь-які державні послуги. Дмитро Дубілет вважає, що пора зробити щось подібне і в Україні.

Чиновник схильний вважати, що подібна інновація знизить навантаження на чиновників і витрати на їх утримання, а простим громадянам дозволить отримати набагато більш якісне обслуговування. Адже, на відміну від письмових звернень, з’явиться можливість швидко уточнювати інформацію, а не отримувати раз за разом відмови через відсутність якогось папірця.

Також важливою перевагою чатів з державними службовцями є те, що там їх роботу простіше контролювати. Щоб поскаржитися на неякісне обслуговування в держорганах, не потрібно буде нікуди йти, дзвонити або комусь писати. Досить просто натиснути кнопку «скарга». Це дозволить, в тому числі, і створити новий важіль фінансового та дисциплінарного впливу на чиновників.

Державні послуги

Введення корисної інновації

Чиновник пропонує почати зі створення пілотного проекту, який дозволить держслужбовцям працювати не в офісах, а віддалено. Адже відповідати на звернення українців до месенджерах можна звідки завгодно. Також це дозволить держслужбовцям отримати робочі місця. Проект буде запущений не тільки в Києві, а й заодно в регіонах.

Проблема з працевлаштуванням державних службовців зараз стоїть досить гостро, адже в багатьох регіонах вони потрапили під «масову оптимізацію», і багато людей роботу втратили. Якість обслуговування громадян, звичайно, не поліпшилась. Швидше навпаки, адже чиновників і так не вистачало.

Перші чат-консультації для Міністерства соціальної політики вже запущені. На черзі – всі інші міністерства та служби. Охоплення всього спектру держпослуг очікується в найближчі місяці.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button