Новини

Стало відомо, скільки ще дорожчатимуть продукти, та чи зменшаться ціни після війни

Відколи почалася війна ціни в магазинах стрімко пішли в гору. Подорожчало буквально все, і не на кілька копійок, а одразу на кілька десятків гривень. Наприклад, гречка вже по 80-90 гривень за кілограм, помідори понад 100грн/кг, банани по 60 гривень — перелічувати можна безкінечно. Експерти кажуть до таких цін призвело одразу кілька факторів. В першу чергу складна логістика, дефіцит пального, дорога електроенергія, зменшення кількості підприємств, руйнування інфраструктури і так далі. На жаль, як стверджують фахівці, цінники, які ми зараз бачимо не кінцеві.


Ціни зростатимуть ще мінімум п’ять наступних років

Такий от не дуже втішний прогноз дав міністр агрополітики Микола Сольський. Він вважає, що навіть якщо війна закінчиться вже зовсім скоро ціни продовжать зростати ще мінімум 3-4 роки. Можливо це зростання буде не настільки разючим, але подешевшання точно не варто чекати. Це зумовлено тим, що всі країни захочуть наповнити свої резерви. Тобто українцям варто запастися терпінням та вчитися по-новому розподіляти власний бюджет.

супермаркет

Що подорожчало та дорожчатиме далі?

Якщо розділити найбільш базові продукти харчування по категоріях, та визначити у відсотках наскільки збільшилась ціна, то картина буде наступною:

  1. Цукор подорожчав на 32%.
  2. Молочні продукти — в середньому на 20%.
  3. Олія на 5%. До речі олія, чи не єдиний продукт, який не буде дорожчати через те, що в Україні є її великі запаси, а експорт поки неможливий через блокування морських портів.
  4. Хліб не подорожчав, але може суттєво подорожчати, як тільки буде можливість продавати зерно закордон.
  5. Картопля — подорожчала на 23%.
  6. Помідори — 45% вгору. Помідори на жаль не подешевшають, адже Херсонщина в окупації, а звідти їх найбільше постачали.

А ще, цибуля, морква, яблука, цитрусові — взагалі овочі та фрукти досить сильно піднялися в ціні. Тримаються старої ціни поки що м’ясо, курятина і яйця.

Back to top button