Новини

Стало відомо, як українцям отримати безкоштовне житло через Дію

Нарешті українцям пояснили, хто може розраховувати на компенсацію у вигляді квартири чи грошей і скільки доведеться чекати.


Деталі

Українці, які втратили житло через бойові дії, зможуть отримати безплатне житло в порядку черги. До кінця 2022 року планується розселити 53 тисячі сімей, що залишилися без житла. Першими в черзі будуть найуразливіші верстви населення.

Квартиру надаватимуть у новобудовах, які викупить держава. Також планується будівництво нових житлових будинків, реконструкція гуртожитків та переобладнання нежитлових приміщень.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів на одну особу має припадати щонайменше 6 квадратних метрів житлового приміщення. Квартиру від держави не можна буде приватизувати, здати в оренду чи обміняти. У помешканні не зможуть жити особи, які не вважаються переселенцями.

Щойно пошкоджені квартири відбудують, надане житло у порядку черги перейде до інших потерпілих.

Першими в черзі будуть такі категорії населення:

  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми;
  • вагітні;
  • особи, які втратили працездатність;
  • пенсіонери, житло яких зруйноване чи непридатне для проживання.

Місцева влада буде зобов’язана допомогти з розселенням. Поки що вибирати квартири в іншому регіоні неможливо. Переселенці отримають житло за місцем реєстрації. Перебувати в ньому вони зможуть доти, доки їм не нададуть постійного житла. На це може знадобитися кілька років.

Back to top button