Новини

Психологи назвали ідеальний вік для першого в житті дитини смартфона

В останні роки склалася тенденція, що дитині дарують смартфон на 6 років, зазвичай перед тим, як відправити в перший клас. Та що там, часто можна побачити дитину 2-3 років, яка впевнено грає на смартфоні. У той же час багатьом дітям не дозволяють користуватися смартфоном і вводять обмеження 30-60 хвилин на день. Тож як правильно?


Психолог Олена Попова зазначає, що потреби дитини не повинні обмежуватися лише віртуальною. Необхідно захоплювати дитину корисними та цікавими заняттями у реальному світі.

Ідеальний вік для першого сучасного гаджета у дитини – сім-вісім років. Психолог розповіла, що ігрова діяльність дитини – ведуча, і до 7-8 років вона має бути лише реальною. Якщо повелося так, що дитина змалку звикла до смартфону, суворо обмежуйте час, бажано, не більше 30-40 хвилин на день.

Щоб ваша дитина не перемістилася у віртуальний світ і не заробила залежність, необхідно навчити її розділяти свої потреби в реальному житті та віртуальному. Найкращий спосіб – власний приклад. Навчіться самі відволікатися від смартфона, наприклад, за вечерею, читайте паперові книги, відключайте телефон на вихідні. Тільки так ви покажете своїй дитині, незалежно від віку, що є речі цікавіші за маленький екран.

У будь-якому віці намагайтеся обмежувати дитину, при цьому не треба загрожувати відібрати телефон тощо. Спробуйте зацікавити своє чадо, 5-7-річного ляльками або машинками, старшу дитину цікавим гуртком або спільним проведенням часу, наприклад, походом у зоопарк або прогулянкою в парку.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button