Новини

Ще декілька сотень гривень зверху: українців засмутили нові платіжки за газ

Для деяких споживачів ціна зросла аж на третину.

З 2022 року в Україні почали діяти нові тарифи на доставку та розподіл газу. Більшість облгазів свої ціни підвищила. В середньому послуга здорожчала на 3,9%. Та для деяких українців сума в платіжці за січень виявилася на 20, а то й 30% більшою за грудневу.


Оновлені тарифи операторів газорозподільчих мереж були затверджені нацкомісією, що регулює галузі енергетики та компослуг (НКРЕКП). Вона щороку перевіряє економічну обґрунтованість цін, які пропонують облгази, й затверджує остаточні ставки на наступний рік.

Та навіть не зважаючи на таку систему узгодження, зростання вартості послуги по Україні вийшло досить нерівномірним. У першу чергу це пов’язано із різними затратами облгазів на функціонування газових мереж, а також територіального розміщення та кількості споживачів, яких вони обслуговують.

Окрім власне тарифу постачальника, ціна за доставку залежить також від обсягу ресурсу, який громадянин використав минулого року. Тобто кількість газу, спожитого з 1 жовтня 2020 до 1 жовтня 2021 року ділиться на 12 місяців, після чого множиться на тариф місцевої газорозподільчої компанії. Таким чином навіть за умови підвищення тарифу споживач, що минулого року використав невелику кількість пального, отримає цілком прийнятну ціну за доставку на увесь 2022 рік.

Варто зазначити, що існують мінімальні обсяги споживання, які часом теж впливають на ціну доставки газу. В Україні наразі діють наступні мінімалки:

  • 39 кубічних метрів – для споживачів, які користуються газом тільки для приготування їжі;
  • 126 кубічних метрів – для приготування їжі та підігріву води;
  • 314 кубічних метрів – для приготування їжі, підігріву води та опалення, а також для непобутових споживачів.

Ці норми будуть враховуватися в ціні доставки та розподілу газу, навіть якщо фактично домогосподарство споживає менше ресурсу. Однак свою категорію споживання можна змінити. Наприклад ви перестали користуватися газовим котлом. У цьому випадку потрібно звернутися до свого облгазу із заявою щодо відключення котла, і вам зменшать мінімальний обсяг споживання. Та ці зміни все одно наберуть чинності лише з нового року.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button