Новини

Користуватися смартфонами Apple в Україні стане дорожче

Ціни на додатки у App Store зростуть на 20%.

Компанія Apple збирається підвищити вартість своїх програмних продуктів. Вже зовсім скоро власникам iPhone, iPad та інших гаджетів виробника доведеться суттєво переплачувати за покупки в App Store. Таке здорожчання пов’язане із введенням податку для електронних сервісів, або як його прозвали в народі «податку на Google». Згідно з ним у вартість кожного додатку для Apple-техніки закладатимуть ПДВ в розмірі 20%.


Повідомлення про здорожчання продуктів у App Store вже почали розсилати користувачам. Окрім України, нові тарифи отримають мешканці Зімбабве та Бахрейну. У цих країнах також нещодавно був введений податок на додану вартість для електронних сервісів.

В той самий час певна частина клієнтів зможе залишити за собою стару ціну на улюблені програмні продукти. Така можливість буде у тих, хто заздалегідь придбав підписку на додаток із послугою автоматичного оновлення.

«Зміни торкнуться доступності та цін на продукти із розділу «Мої програми». Ви можете змінити ціни на власні додатки та покупки всередині додатків в App Store Connect у будь-який момент. Те ж саме стосується й підписок, що передбачають автоматичне оновлення. Для старих підписників додатку ви можете за бажанням зберегти попередню ціну», – пояснили розробникам у компанії Apple.

Новий закон про впровадження податку на додану вартість (ПДВ) для іноземних сервісів, що працюють в Україні, набере чинності вже у липні поточного року. Хоча фактично так званий «податок на Google» почав працювати з 1 січня 2022-го. Окрім компанії Apple та Google, зміни торкнуться також YouTube, Facebook, Viber та Netflix.

Деякі компанії вже встигли підвищити тарифи на свої послуги для українців. Зокрема Google ще у грудні 2021 року повідомив своїх клієнтів про утримання ПДВ за усі покупки, здійснені у сервісах корпорації.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Back to top button