Новини

Українців обкладуть додатковим податком: законопроект вже готується

Як стало відомо з достовірних джерел, вже готується законопроект, який запровадить новий алгоритм оподаткування для всіх українців. Які ж нові податки чекають наших співгромадян, і коли? Давайте з’ясовувати це разом.


Яким буде новий законопроект

Новий законопроект, згідно з повідомленнями експертів, розробляється спільно з представниками Державної податкової служби (ДПС). Він покликаний боротися з неофіційними доходами українців, і дозволить податківцям набагато ретельніше, ніж зараз, стежити за громадянами. Зокрема, даний документ передбачає повноваження, які дозволяють здійснювати так званий непрямий моніторинг податків, що сплачуються українцями. До методів такого непрямого моніторингу відноситься, зокрема, зіставлення реального способу життя фізичних осіб з даними про реальні доходи, які вони надають в податкову.

Таким чином, якщо людина вказала у податковій декларації, що отримує тільки мінімальну заробітну плату, але при цьому набуває нерухомість або дорогий автомобіль, то Державна податкова служба має право перевірити походження грошей. У разі, якщо особа не зможе пояснити його, то вона буде зобов’язана сплатити додатковий збір з суми, яку витратила на підозрілу покупку.

Очікується, що завдяки даній ухвалі податківці зможуть збільшити податкові надходження до державного бюджету нашої країни. Зокрема, зросте дохід від збору податків на доходи фізичних осіб на вісімнадцять відсотків, а також на доходи від військового збору – на півтора відсотка.

Норми закону поширюються на всіх без винятку фізичних осіб, які є платниками податків. Не зовсім зрозуміло, які покупки будуть вважатися дорогими і підлягати перевірці, а також невідомо поки, яким саме буде розмір податку, але, можливо, він буде становити не менше двадцяти відсотків від вартості покупки. Коли законопроект буде введений в повну силу, також ще невідомо.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button