Новини

Telegram вирішив стати набагато анонімніше

Telegram через кілька днів планує випустити оновлення, яке дозволить приховати свій номер телефону від усіх, в тому числі від тих, хто вніс його до свого списку контактів. Про це в суботу, 31 серпня, повідомляє Reuters з посиланням на джерело.

За словами джерела агентства, таке рішення прийняте у зв’язку з побоюваннями учасників протесту в Гонконзі, які бояться стеження з боку місцевої влади і органів КНР, які отримують дані користувачів з великих групових чатів в месенджері.

На даний момент в налаштуваннях Telegram є можливість приховати номер, однак, якщо хто-небудь збереже його у себе в контактах, телефон буде видно і в самому мессенджері, незалежно від налаштувань приватності.

Протестуючі, які використовують Telegram для координації своїх дій, висловлювали стурбованість тим, що влада може додати в список контактів всі номери із загальної бази, а потім перевірити, які телефони з неї є в чатах демонстрантів. Згодом вони можуть звернутися до оператора і розкрити особистість користувача.

Як повідомило джерело інформагентства, команда Telegram зафіксувала, що влада Гонконгу або материкового Китаю могли завантажити базу номерів для ідентифікації користувачів. Чи використовувала поліція вже цю тактику для встановлення особи протестуючих, невідомо.

Раніше в серпні гонконгські IT-фахівці повідомили про наявність цієї уразливості в месенджері Telegram, що дозволяє деанонімізувати будь-якого користувача. Вони додали, що помилка вже широко відома, і підозрюють, що прокитайські активісти вже застосовували вразливість для ідентифікації мітингувальників в Гонконзі.

Автори поста звернулися до Telegram з проханням звернути увагу на цю серйозну проблему і вирішити її якомога швидше. Баг працює на версіях месенджера для iOS і Android.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button