Новини

Знайдена можливість обійти анонімність в Telegram

В останні кілька місяців в Гонконзі проходять протести проти нового законопроекту про екстрадицію . Протестуючі використовують для зв’язку Telegram, покладаючись на його безпеку і анонімність. Однак місцеві розробники попередили, що китайські правоохоронні органи і спецслужби все ж можуть деанонімізовувати користувачів.

Telegram став основним засобом зв’язку серед протестуючих завдяки можливості відправки зашифрованих анонімних повідомлень і функції групових чатів, в яких організатори публікують інструкції для всіх учасників. У мессенджері можна зареєструвати обліковий запис, використовуючи тільки номер телефону. Щоб зберегти анонімність, люди можуть вибрати псевдонім і приховати телефон від сторонніх. Однак по мережі розлетілася новина, що навіть в цьому випадку правоохоронні органи все одно можуть визначити особи протестуючих. 

telegram

Як повідомляється, співробітники поліції можуть додати десятки тисяч послідовних телефонних номерів в адресну книгу мобільного пристрою. Потім вони підключаються до Telegram-каналу організаторів протестів і синхронізують всі контакти зі своїми. Після цього месенджер повідомляє, за якими з телефонних номерів закріплені активні облікові записи в групі. Отримавши цю інформацію, поліція здатна вимагати від місцевих мобільних операторів розкривати особи людей, яким належать ці номери.

«Конфіденційність телефонного номера в Telegram завжди була проблемою. Ми знали, що установка конфіденційності телефону на “Контакти” дозволить вашим контактам бачити ваш номер, тому активісти завжди просили людей ставити “Ніхто”, чекаючи, що їх номер буде приховано в загальнодоступній групі. До сьогоднішнього дня ми не знали, що параметр “Ніхто” як і раніше дозволить користувачам, які зберегли свій номер телефону в адресній книзі, зіставити його з учасниками публічної групи. Це здивувало всіх нас », – сказав Чу Ка-Чон, глава гонконгського інтернет-товариства і один з програмістів, який підтвердив існування помилки.

Як тільки ця новина розлетілася по мережі, користувачі стали активно залишати групи, де проходить координація протестів. Частина обговорень перейшла в Signal і Wire, але так як там не можна створювати великі групи, всі важливі повідомлення будуть і далі публікуватися через Telegram.

telegram

Представники компанії заявили, що всі налаштування месенджера працюють так, як і заявлено в описі. Параметр «Ніхто» дозволяє приховати номер телефону тільки від тих, у кого його немає в списку контактів. За словами розробників, так працюють всі популярні месенджери, які пов’язані з ідентифікацією по номеру. 

Розробники Telegram також відзначають, що в їх мессенджері є захист від ботів, які масово імпортують контакти з груп. При виявленні подібної активності аккаунт блокується і більше не може додавати до свого списку понад 5 нових номерів в день. Однак зловмисники при бажанні можуть обійти і це обмеження, використовуючи велику кількість ботів, щоб в результаті отримати всі потрібні номери.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button