Новини

Виявлена ​​рідкісна копійка, за яку всім виплачують по кілька сотень тисяч гривень

У це складно повірити тому, хто не цікавиться нумізматикою, але часом навіть за сучасні монети можна виручити суми, які набагато більші за їхній номінал. Так, за одну з українських копійок готові заплатити декілька сотень тисяч гривень.


Як виглядають рідкісні українські монети

Як правило, нумізмати цінують або пам’ятні монети, у яких обмежений тираж, або ж монети, які несуть якийсь дефект. Іноді вони готові навіть заплатити за унікальні фальшиві копійки. Так, згідно з даними аукціону Violity.com, недавно на ньому відбулися торги, на яких фальшиву монетку в п’ятдесят копійок продали за тисячу двісті гривень. Іншим разом схожа монета була продана за дві тисячі гривень.

До трьох тисяч гривень можна отримати за легкі п’ять копійок 2007 року, або ж за п’ятдесят копійок 2014 і 2016 років, які були виготовлені з магнітного сплаву. Можна виручити дві тисячі гривень або більше за одну гривню 2013 року або п’ятдесят копійок 2014 і 2016 років. Їх відрізняють «каштани» з річного набору.

Однією з найдорожчих українських монет є п’ятнадцять копійок тиражу 1992 року. Її викарбували таким чином, що штемпеля вдарялися один об одного, надруковані і аверс, і реверс на обох сторонах. За таку монету колекціонери готові віддати тисячу доларів.

Проте, найдорожча українська монета – десять копійок тиражу 2008 року з особливим дефектом. Саме за неї готові віддати понад двохсот п’ятдесяти тисяч гривень. Якщо знайдете щось схоже, обов’язково віднесіть монету в банк або на форум нумізматів – спочатку для визначення автентичності, а потім і для продажу!

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button