Новини

В українців автоматично будуть забирати зарплату за борги за газ чи світло

Банк зможе арештовувати частину коштів на картках громадян.

Система автоматичного списання боргів із банківських карток клієнтів в Україні з’явилася лише наприкінці березня. Та вже встигла привернути до себе увагу громадськості. Адже Міністерство юстиції України дозволило з її допомогою арештовувати кошти на рахунках клієнтів, у яких є суттєві комунальні заборгованості.

У повну силу нова система запрацює вже з початку липня. Саме з цього моменту судовим виконавцям не доведеться більше відправляти у банк заяву із запитом стосовно наявності коштів на рахунку звинувачуваного. Відповідна інформація одразу ж вноситиметься в базу системи. А банківські установи, ознайомившись із цими даними, будуть змушені заблокувати рахунок вказаної особи. Процедура відбуватиметься набагато швидше та без зайвої паперової роботи.

Щоправда, «заморожено» буде не усі кошти на особистих рахунках боржників, а лише частину щомісячного доходу. Відтак, в осіб із суттєвими комунальними заборгованостями можуть арештувати не більше 20% доходу. Якщо ж клієнт банку звинувачується у несплаті аліментів – заблокують до 50% коштів із зарплатні.

В загальному ж існує кілька основних способів вилучення заборгованої суми. Серед них найпоширенішим є судовий наказ. Якщо боржник вчасно не звернеться до відповідального органу із запитом про його відміну, виконавець без зволікань розпочне стягнення коштів.

Постачальники компослуг вже із початку поточного року склали чимало позовів на «злісних боржників». Спостерігаючи за постійним зростанням тарифів на газ, електроенергію та інші послуги, можна лише уявити, яка ще кількість судових проваджень розпочнеться найближчим часом.

Наразі до нової системи автоматичного списання боргів зголосилися приєднатися лише 7 українських банків. Серед них і найбільш популярні фінустанови України – «ПриватБанк» та «monobank». Ще 44 банківські установи наразі підключені до системи у бета-режимі. До всіх інших фінустанов судовим виконавцям доведеься звертатися за старою “паперовою” схемою.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button