Українців з кредитами стануть менше “трусити”

Зараз на головній

Свавілля колекторів давно вже стало притчею. На щастя, йому, здається, поклали край, і українців з кредитами почнуть менше «трусити». Нещодавно Президент Володимир Зеленський підписав законопроект №4241, який стосується захисту боржників і регуляції діяльності колекторських фірм.


Що буде заборонено колекторам

Закон забороняє всі «улюблені» сумнівними колекторами методи впливу на боржників, в тому числі погрози, створення порнографічних колажів, різні форми неетичної поведінки, багатогодинний автодозвон, а також взаємодія з третіми особами.

Є також інші заборони, які стосуються як початкових кредиторів, так і колекторських фірм, яким передають заборгованості клієнтів. Ось повний список всього, що забороняється колекторам:

  • Повідомляти про наявність заборгованості третім особам, які не мають відношення до клієнта.
  • Використовувати шантаж, будь-які загрози, здійснювати різні незаконні дії як щодо самого боржника, так і близьких йому осіб.
  • Взаємодіяти більше двох разів на добу, а також у нічний час – з восьмої вечора до дев’ятої ранку, в святкові дні, вихідні і так далі.
  • Засекречувати номера телефону, користуватися для дзвінків і повідомлень електронними адресами, застосовувати програми автоматичного дозвону.
  • Завдавати шкоди репутації боржника.
  • Вимагати повернути гроші у людей, які не мають відношення до кредиту як такого, наприклад, у подружжя або дітей боржників.

Даний законопроект під номером 4241 був зареєстрований ініціативною групою депутатів Верховної ради ще в минулому році, 21 жовтня. 27 січня 2021 він був прийнятий в першому читанні, «за» проголосувало 355 народних депутатів. У другому читанні документ був прийнятий 19 березня, його підтримало 274 парламентаріїв.

На даний момент, правда, не існує інформації на сайті Президента України або Кабміну про прийнятому законопроекті, але, можливо, вона повинна з’явитися там найближчим часом.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
497Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Як швидко відписатися від настирливих листів на електронну пошту

Сьогодні поговоримо про те, як позбутися від спаму на електронну пошту від різних інтернет-магазинів та інших організацій. Електронна пошта сьогодні...

Більше схожих статей