Vodafone

Небезпечні SMS на Vodafone: оператор розповів, чого робити не можна ні в якому разі

Мобільний оператор Vodafone розповів своїм абонентам, як вести себе, якщо ви отримали сумнівні СМС-повідомлення. Що ж можна і що не можна робити, щоб ніколи не потрапляти на виверти шахраїв?


Ознаки сумнівних повідомлень

Останнім часом неймовірно зросла кількість випадків шахрайства по телефону, в тому числі з допомогою СМС-повідомлень або дзвінків. Щоб розпізнати шахрая, можна запам’ятати ряд основних ознак.

Найчастіше такі SMS надходять з невідомих приватних номерів, через їхню анонімность. Відомі випадки, коли шахраї купують сім-карти відразу оптом, десятками штук, саме для таких цілей. Іншою важливою ознакою є загрози блокування від імені різних установ. Деякі шахраї йдуть далі і підробляють альфа-імена, в результаті чого у вхідних це повідомлення буде відображатися як надійшовше від респектабельної організації, того ж Приватбанку або Укрпошти.

Слід насторожитися, якщо повідомлення містить слова, пов’язані з фінансами, такі як «штраф», «заборгованість», «виграш», «приз» або «виплата». Зазвичай шахраї намагаються налякати втратою величезної грошової суми або навпаки. Людина, що знаходиться в шоці або навпаки, ейфорії, забуває про обережність.

SwiftKey

Однозначною ознакою шахрайства є якийсь код і номер, на який його треба відправити. Швидше за все, це спроба виманити OTP-код, щоб отримати доступ до будь-яких даними, захищеним вашим номером телефону. Це можуть бути банківські карти або сторінки в соціальних мережах.

Нарешті, найсерйозніше – загрози блокуванням аккаунта або втрати коштів, з пропозицією зателефонувати за будь-яким телефоном або перейти по посиланню. Якщо ви це зробите, то дійсно втратите кошти і, можливо, аккаунт.

Найпростіше видалити сумнівне СМС-повідомлення і ні в якому разі не виконувати дій, яких від вас вимагають. При бажанні повідомте про факт отримання такого повідомлення в правоохоронні органи.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Back to top button