Softnews

Видалити негайно: експерти назвали найшкідливіші додатки

Власники мобільних телефонів нерідко встановлюють на свої гаджети мобільні додатки, які покликані «прокачати» пристрій, але насправді або не мають жодного впливу, або є шкідливими або навіть небезпечними.


Серед таких застосунків фахівці з безпеки даних називають, наприклад, визначники номерів на кшталт GetContact і Truecaller, які, з одного боку допомагають визначити ім’я абонента по невідомому номеру, але точно так само зливають ваші персональні дані, а заодно отримують повний доступ до телефонної книги з усіма контактами.

Крім того, існують сторонні додатки для економії заряду батареї, але сенсу в них небагато – вони можуть відключити сервіси, які споживають найбільше енергії, але ті швидше за все самостійно включаться знову, тим самим «з’їдаючи» ще більше ресурсів телефону.

До марних додатків також були віднесені «очисники пам’яті», які відключають запущені програми для зниження навантаження на оперативну пам’ять.

Експерти також не рекомендують користуватися ліхтариками, існуючими у вигляді окремого додатка, а не вбудованими в смартфон. Такі сервіси часто запитують велику кількість дозволів на доступ до внутрішньої системи смартфона, що негативним чином впливає на кібербезпеку. Загрозою з боку хакерів і інших шахраїв також були оголошені сторонні сканери QR-кодів і документів.

В сучасних смартфонах на рівні системи вбудований налагоджений функціонал по оптимізації системних ресурсів програми, тому програми для настройки економії заряду і очищення пам’яті не актуальні вже більше п’яти років. При цьому деякі сервіси, які все ж можуть бути корисні користувачеві, мають можливість запитувати абсолютно непотрібні їм для роботи дозволи.

Варто зазначити, що шкідливі, рекламні і небажані програми можуть мімікрувати під найрізноманітніші типи програм, найчастіше – під найбільш популярні, наприклад, ліхтарики, банківські додатки, сервіси для онлайн-знайомств, ігри, тому оцінити загальний рівень безпеки окремих типів додатків досить важко , вважає дослідник мобільних загроз в «Лабораторії Касперського» Віктор Чебишев . Однак є деякі моменти, на які варто звернути увагу.

«Без сумніву, велику загрозу представляють додатки на неофіційних майданчиках – вони все ще залишаються основним вектором зараження мобільних пристроїв. Такі програми часто не проходять ніякої модерації і не досліджуються на предмет наявності шкідливого коду. Тому завантажувати додатки варто тільки з офіційних ресурсів розробників і магазинів додатків », – заявив експерт.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Названо ситуацію, коли користуватись смартфоном у ванні смертельно небезпечно

В минуле

Від Привату до Моно та Ощаду: як українські банки обманюють клієнтів

В майбутнє

Також буде цікаво