Hardnews

Названо ситуацію, коли користуватись смартфоном у ванні смертельно небезпечно

Електроприлади та вода – небезпечне поєднання. Вода, якщо вона не дистильована, прекрасно проводить електрику, тому наприклад впавший у ванну фен у включеному стані може запросто вбити людину. Це всі знають і мало кому прийде в голову плескатися у воді з включеним феном або тостером. А ось смартфон – інша справа. У нього слабенький акумулятор, і якщо його впустити, то нічого поганого не станеться. Або все-таки станеться? З’ясуємо, чи можна померти від телефону у ванній.


Смартфони і вода

Напевно, багато хто з вас бачили ролики, на яких демонструють водонепроникність сучасних смартфонів. Гаджети занурюють у воду прямо в руках, і ніякого удару струмом, і вже тим більше смертельного результату, не відбувається. Можна подумати, що це особливість виключно водонепроникних гаджетів, але ні. Навіть звичайний телефон, впавши у ванну у включеному стані, не заподіє людині ніякої шкоди.

Смартфон

Постраждає хіба що сам гаджет, але це вже зовсім інша розмова. Що ж виходить, користуватися смартфонів у ванні абсолютно безпечно? І відповідь – ні, небезпечно, але тільки в одному випадку – коли телефон підключений до зарядки. Як це може бути, якщо в самому простому блоці живлення всього 5 Вольт, а сила струму – жалюгідні кілька Ампер? Для відповіді на це питання нам стане в нагоді шкільний курс фізики.

Коли 5 Вольт смертельно небезпечні

Із закону Ома ми знаємо, що сила струму залежить від двох параметрів – напруги і опору. Людське тіло здебільшого складається з рідини, але вона захищена шкірою, а у шкіри, в свою чергу, непоганий показник опору. Іншими словами, навіть оголений п’ятивольтовий провід при контакті з рукою дасть дуже слабкий струм через великий опір.

Але все змінюється, варто лише зануритися в воду. При контакті з водою опір людського тіла сильно зменшується, а значить пропорційно зростає і сила струму. Розряд у воді стане вже відчутний, і не стільки для вас самих, скільки для вашого серця. Адже частота його биття близька до частоти 50 Гц, і навіть невеликий розряд з сполученою частотою може порушити роботу органу. Аж до летального результату.

10-го січня у блогера Анастасії Сосновської загинув 12-річний син. Хлопчик приймав ванну зі своїм iPhone 4s. Гаджет постійно розряджався, тому доводилося весь час тримати його підключеним до зарядки. Результат передбачуваний – айфон впав у воду, і розряду струму вистачило, щоб серце дитини зупинилося.

І це тільки одна історія з цілої низки побутових трагедій, які повинні послужити уроком всім іншим. Не нехтуйте своєю безпекою, не заряджайте смартфони у ванній і уважно стежте за своїми дітьми. Одна єдина помилка може призвести до непоправних наслідків. Можна купити новий телефон, але життя вам ніхто не поверне.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Чи потрібно повністю вимикати смартфон на ніч

В минуле

Видалити негайно: експерти назвали найшкідливіші додатки

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle