Статті

Від Привату до Моно та Ощаду: як українські банки обманюють клієнтів

Сказати, що українські банки ведуть свої справи чесно, – піти проти правди. Безпосередньо в фінансових організаціях, звичайно, майже не обманюють, зате не соромляться користуватися іншими хитрощами. Тут промовчати, там прикрасити, і ось уже задоволений клієнт власноруч підписався на послугу, яка йому і даром не потрібна. Як банки обманюють своїх клієнтів? Подивимося на найпоширеніші способи.


Без страховки не можна

Банки роблять гроші на страхування всього і вся, а їх співробітники отримують хороші премії за “впарені” страховки. У підсумку маємо ситуацію, при якій людину, яка прийшла, наприклад, за кредитом намагаються переконати в тому, що без страховки займ оформити не можна. Гроші за страховку вимагають зазвичай не дуже великі, так що багато неохоче погоджуються. І дарма. Співробітник банку навмисно вводить в оману, а ніяких обов’язкових страховок не існує в принципі, тільки суто добровільні. І відмовити в тому ж кредиті при відмові від страховки не мають права.

Кредит під виглядом розстрочки

В супермаркетах сьогодні легко наштовхнутися на сирний продукт під виглядом справжнього сиру, спреди під виглядом масла і інші товари, що навмисно вводять споживача в оману. Щось подібне люблять провертати і банки, просуваючи людям «розстрочки». Це слово не дарма взято в лапки, адже «розстрочка» у такій акції – це назва. Насправді ж клієнтові впарюють звичайний кредит.

Обіцяють 0% річних без початкового внеску? Можете бути впевнені, що відсотки вже підраховані і внесені в загальну суму. У цьому легко переконатися, уважно прочитавши договір. Приклад навскидку: купуєте планшет, який коштує 10 тисяч гривень, але насправді його ціна – 13 тисяч, решта – відсотки. Відразу цієї суми клієнт не бачить і переконаний, що ні рубля не переплачує.

Особливі умови на кредитки

Кредитна карта

Банки дуже люблять нав’язувати своїм клієнтам кредитні картки. Є користувачі, які не вміють з ними правильно поводитись, тому швидко йдуть в мінус, прострочують платежі і потрапляють на божевільні відсотки. У подібному прорахунку клієнт може звинувачувати тільки себе, а ось схеми існують хитріше. Наприклад, пункт з особливими умовами в договорі, який людина підписує при отриманні кредитної картки.

Ховатися там може взагалі що завгодно. Банк може легко змінити процентну ставку в залежності від певних обставин, почати проводити списання, яких не було в початкових умовах, підключити додаткові платні послуги. А при розглядах розвести руками і вказати на підпис, який клієнт поставив при укладенні договору. Все тут було, ви самі погодилися. Тому важливо зберігати пильність навіть при розгляді дуже вигідної пропозиції і вчитуватися в кожен пункт документа, що дають вам на підпис.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Видалити негайно: експерти назвали найшкідливіші додатки

В минуле

Розкрито способи назавжди врятуватися від рекламних дзвінків

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle