Статті

Розкрито способи обману абонентів мобільними операторами

Vodafone, Київстар, Lifecell

Незважаючи на те, що більшість мобільних операторів – великі компанії з багаторічним досвідом роботи, абоненти постійно стикаються з обманом і різними хитрощами з їх боку.


Розповідаємо на власних прикладах, як стільникові оператори обманюють абонентів.

Безліміт з обмеженнями

Підключаючи тариф з безлімітним мобільним інтернетом, користувачі розраховують на високу швидкість і необмежений трафік. Однак у більшості операторів встановлено “негласне” правило – після певної кількості використаних гігабайт (у кожного оператора ця кількість своя) швидкість мобільного інтернету різко знижується.

  • Київстар – 40 Гб на місяць
  • Vodafone – 3Гб на день

Якщо абонент не встигає перейти поріг, з обмеженням швидкості він не зіткнеться. Але про те, скільки саме необхідно витратити даних, оператори замовчують так само, як і про саме існування такого роду обмеження.

Проблеми з переходом до іншого оператора зі збереженням номера

Оператори з небажанням відпускають своїх клієнтів, особливо якщо вони постійні і користуються послугами зв’язку протягом декількох років. Зазвичай їх задобрюють вигідними тарифами, знижками і безкоштовними послугами, які недоступні іншим користувачам.

Але в деяких випадках оператори користуються більш простим способом, щоб утримати клієнта: “знаходять” помилки в заяві про перехід, скаржаться на неправильно заповнені паспортні дані, придумують заборгованості і т.д. Простіше кажучи, оператори знаходять будь-які причини, щоб відмовити клієнту в переході до іншого оператора. Бюрократичні помилки можуть виникати протягом тижнів або місяців до тих пір, поки абонент не здасться і не вирішить залишитися.

Детально про це ми розповідали в цій статті, рекомендуємо до прочитання.

Підвищення вартості тарифів

Один з поширених прийомів операторів – підвищення вартості вже підключеного тарифу. Абоненту пропонують підключити тариф з низькою вартістю, не згадуючи, що вже в наступному місяці його вартість значно зросте.

Незважаючи на те, що оператор може законно підвищувати вартість тарифу, він зобов’язаний попередити абонентів заздалегідь. Якщо він цього не зробив, клієнт має право написати скаргу або звернутися до суду. Звичайно, в 99 відсотках випадків абонент не витрачатиме на цей час.

Самовільне підключення платних послуг

Користувачі часто стикаються з тим, що з їх балансу без причин починають списуватися гроші. Дзвінок оператору прояснює ситуацію – виявляється, на номері підключена одна або кілька платних послуг. Як тільки клієнт починає розбиратися в ситуації (сам він нічого не підключав), оператор моментально йде на поступки і позбавляє його від платних послуг, проте гроші за їх використання вже не повернути.

Виверт мобільних операторів в тому, що багато клієнтів не помітять, як з їх рахунку списується по кілька гривень в тиждень, а тому і підключити платну послугу без відома абонента просто. Якщо ж клієнт помітить списання, оператор швидко все відключить, паралельно переконуючи, що абонент сам по неуважності підключив мобільну послугу.

“Перетворення” безкоштовних послуг в платні

Якщо клієнт сам вирішив підключити послугу, оператори використовують іншу хитрість. Спочатку вони нав’язують безкоштовну послугу, але не згадують, що безкоштовної вона є тільки перший місяць або тиждень. Як і у випадку з підвищенням вартості тарифів, оператор сподівається, що абонент не діятиме і продовжить платити, або не помітить, що з його рахунку списуються кошти.

Неякісна зв’язок у роумінгу

У більшості операторів існують спеціальні тарифи для розмов в роумінгу. Вони коштують у кілька разів дорожче звичайних, тому абоненти сподіваються, що ціна буде відповідати якості. Однак відправившись в подорож, користувачі стикаються не тільки з величезними рахунками за зв’язок, але і з жахливою якістю сигналу. Домогтися справедливості в такій ситуації і повернути гроші практично неможливо, так як оператор буде посилатися на величезний список причин, за якими зв’язок була поганою не з його вини.

Підсумки

Більшість прийомів операторів побудовані на неуважності користувачів. Щоб не дати себе обдурити, потрібно ретельно вивчати витрати на мобільний зв’язок і періодично перевіряти вартість тарифів, а також наявність підключених послуг.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Як НЕ МОЖНА заряджати телефон у жодному разі

В минуле

Чи безпечно оплачувати смартфоном з NFC в магазинах і супермаркетах?

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle