Статті

Чи безпечно оплачувати смартфоном з NFC в магазинах і супермаркетах?

NFC

Бездротова технологія NFC (Near field communication, «ближній безконтактний зв’язок»), як зрозуміло з назви, дозволяє взаємодіяти пристроям на відстані не більше 10 см. В основі принципу дії лежить індукція магнітного поля. В активному режимі потрібно, щоб у обох гаджетів з NFC було живлення, а в пасивному досить енергії тільки одного – другий отримає все, що потрібно, від першого.


Чіп NFC працює на частоті 13,56 МГц і відрізняється компактними розмірами і невеликим енергоспоживанням, тому в наші дні він зустрічається не тільки в смартфонах і планшетах, але і в «розумних» годинниках, навушниках і інших мобільних пристроях. Зона розміщення чіпа в гаджеті зазвичай позначається спеціальним символом, щоб її можна було легко виявити.

NFC

Для чого це потрібно? NFC можна використовувати для обміну даними. І нехай таке з’єднання має низьку швидкість, її досить для передачі невеликих об’єктів на кшталт посилань, контактів, геолокації і іншого. Для трансферу важких файлів задіюються вже Bluetooth або Wi-Fi, а NFC служить тільки для встановлення контакту між пристроями.

NFC можна використовувати для компактних міток, які надають додаткову інформацію про будь-яких об’єктах. Такі мітки можна зробити і запрограмувати самостійно під свої потреби, а крім того вони дозволяють автоматизувати виконання якихось операцій на смартфоні на зразок перемикання звукових профілів, запуску конкретних програм і тому подібних речей. Крім того, NFC дозволяє швидко встановлювати зв’язок між різними гаджетами – наприклад, смартфоном і навушниками.

Також пристрої з NFC можуть емулювати різного роду карти (електронні перепустки або ключі, проїзні квитки), але найбільш поширеною функцією стала емуляція банківських карт для систем безконтактної оплати Apple Pay та Google Pay. Саме такий варіант використання NFC став найпоширенішим.

Технологія дуже безпечна, в першу чергу, завдяки тому, що радіус дії NFC вкрай обмежений, а найбільш важливі дії на кшталт підтвердження оплати банківською картою вимагають додаткового підтвердження введенням коду, автентифікацію за відбитками пальців або сканування особи. Технологія працює швидко і дозволяє на один пристрій «записати» кілька карт самого різного плану.

Але незважаючи на зручність і безпеку у NFC є один важливий нюанс. Якщо технологія не передбачена конструкцією гаджета, то додати її туди неможливо. Тому звернути увагу на наявність такої функції, якщо вам вона необхідна, варто при покупці пристрою. На вже доступній електроніці можна пошукати логотипи NFC на корпусі або заглянути в документацію. На смартфонах варто перевірити меню «Підключення» або «Бездротові мережі», де зазвичай і криється згадка технології – при наявності можна активувати роботу NFC. Так що якщо у вас є NFC, але ви ніколи ним не користувалися, то саме час активувати функцію і полегшити своє життя за допомогою смартфона.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Розкрито способи обману абонентів мобільними операторами

В минуле

Samsung «поховала» популярні смартфони

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle