Київстар

Абоненти в небезпеці: Київстар заявив про загрозу “викрадення” номерів

Оператор «Київстар» заявив про збільшену небезпеки викрадення мобільних номерів в зв’язку з новою ініціативою уряду, а саме – надавати послуги MNP, перенесення номера в систему іншого оператора, в «єдиному вікні» без будь-якої реєстрації та ідентифікації користувача.


Що пропонує Київстар для боротьби з шахрайством?

За словами прес-служби найбільшого оператора країни, послуга MNP існує на ринку нашої країни ще з 2018 року, і нею скористалося менше десятої частки відсотка від тих, хто користується послугами мобільного зв’язку. Оператор не заперечує проти спрощення даної процедури, але категорично проти введення принципу єдиного вікна.

Скасування обов’язкової реєстрації абонента, що переносить номер, в системі оператора, від якого він йде, може привести до зростання шахрайства. Злочинці можуть отримати копію вашої сім-карти, скориставшись фіктивними документами. Надалі вони отримають доступ до всіх ваших даних, зав’язаним на карту, зокрема, фінансових рахунків, акаунтів в соціальних мережах, онлайн-гаманцях.

За словами оператора, відсутність вимог по реєстрації клієнта працює тільки в тих країнах, де обов’язкова реєстрація картки за паспортом та підписання договору з оператором про надання мобільного зв’язку. У нашій же країні таких вимог немає, в результаті чого дев’яносто відсотків українських номерів анонімні, без прив’язаних до них даних, а також без відповідних договорів.

Як ми писали раніше, у зв’язку зі змінами в законах змінюються також умови користування послугою «Смарт» для абонентів передплаченого зв’язку Київстар. Так, максимальний платіж з мобільного рахунку становитиме 1200 гривень. Всього максимальна сума всіх переказів з мобільного рахунку за календарний місяць не може перевищувати шість тисяч гривень, з урахуванням комісій, що стягуються оператором. Це означає, що за місяць ви зможете відправити не більше п’яти перекладів сумою 1200 гривень, максимум десяти перекладів сумою шістсот гривень і так далі.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

З відділень ПриватБанку зникнуть всі працівники: озвучено терміни

В минуле

Абоненты в опасности: Киевстар заявил об угрозе “угона” номеров

В майбутнє

Також буде цікаво