Hardnews

Клієнти Укрпошти почали отримувати повідомлення про необхідність сплатити 68 гривень

Укрпошта

Клієнти Укрпошти почали отримувати шахрайські повідомлення на свою електронну пошту. Від них вимагають сплатити неіснуючу комісію розміром у шістдесят вісім гривень. Про це попередила сама поштова організація.


Нова шахрайська схема

Як повідомляє державний поштовий оператор «Укрпошта», починаючи з 20 січня її співробітники отримують значну кількість повідомлень громадян про підозрілі електронні листи. У них від українців вимагають оплатити посилки і підтвердити оплату, перейшовши за посиланням, зазначеної шахраями.

Як правило, в повідомленнях пишеться, що для отримання посилки необхідно сплатити комісійне мито в розмірі шістдесяти восьми гривень шістнадцяти копійок. При переході по посиланню для «оплати» відкривається фішинговий, фальшивий сайт, що імітує офіційний сайт «Укрпошти». У формі для оплати пропонується ввести основні дані карти – номер, термін дії в форматі «місяць-рік» та CVC \ CVV-код на її зворотному боці.

Таким чином шахраї отримують платіжні дані карток, які можна використовувати або безпосередньо для зняття коштів, або ж з іншими цілями. Наприклад, для оплати різних товарів за чужий рахунок або для створення копій карток. Це називається кардингом: шахрай закуповує на чорному ринку так званий «пластик» – заготовки для карт, після чого копіює на них інформацію вже існуючої карти. Після цього термінали починають приймати фальшиву карту за вашу справжню, і списувати гроші за операції, проведені копією карти, з вашої картки.

В «Укрпошті» закликали не реагувати на повідомлення, відправляти їх в папку «Спам» і скаржитися на електронні адреси, з яких такі листи приходять. «Укрпошта» не сповіщає своїх користувачів таким чином. Якщо за отримання посилки дійсно потрібно щось заплатити, ви дізнаєтеся це від кур’єра або ж від оператора поштового відділення.

Компанія запевняє, що у неї немає інформації про витік бази даних. В такому випадку залишається невідомим, звідки шахраї дізнаються, хто саме отримував посилки на «Укрпошті». Можливо, це трюки нечистих на руку співробітників, наприклад, тих, хто працює в IT-відділі компанії.

🔥 КОМЕНТАРІ

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

В вопросе прихода в Украину убийцы Монобанка поставили точку

В минуле

Клиенты Укрпочты начали получать сообщение о необходимости оплатить 68 гривен

В майбутнє

Також буде цікаво


Перш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами користування сайтом. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.


cackle