Українців попередили про нову шахрайську схему, пов’язану з Укрпоштою

Треба прочитати

Українці масово стають жертвами нової шахрайської схеми, пов’язаної з Укрпоштою. Їм приходять листи, нібито від цієї організації. В першу чергу «цільова аудиторія» шахраїв – ті жителі нашої країни, які замовляли посилки на зарубіжних сайтах. Саме вони отримують і-мейли, що вимагають від них сплатити податковий збір в розмірі 2,5% від суми замовлення.


Як шахраї отримали доступ до бази даних?

Практично всі, хто замовляв міжнародні вантажі, товари та посилки з таких сайтів, як AliExpress або Joom, повідомляють про подібні листи. Підписані ім’ям компанії, вони вимагають сплати податкового збору. У разі відмови – загрожують порушенням адміністративного або навіть кримінального провадження, яке нібито перейде в Податкову поліцію. Як стверджує сама “Укрпошта”, нікому таких листів не відправлялося. Однак шахраї, виходить, знають, хто замовляє товари і які саме, а також їх вартість. Для цього потрібно мати як мінімум базу клієнтів, які робили замовлення.

Можливо, шахраї або самі працюють на “Укрпошті” і мають доступ до клієнтської бази, або ж банально її зламали. Насправді, слід пам’ятати, що, по-перше, листи про оплату податку повинна надсилати не Укрпошта, а податкова служба, а по-друге, податкове мито стягується тільки в разі, якщо ви замовили посилки загальною вартістю понад триста доларів.

Як ми писали раніше, «Укрпошта» зробила безкоштовними частину своїх послуг. В першу чергу це стосується відсоткової комісії за переказ грошей з однієї банківської картки на іншу. Аж до кінця 2020 року платити її не потрібно, вам досить обмежитися фіксованою вартістю самого перекладу. Раніше, якщо ви, наприклад, переводили родичам 14 999 гривень, то вам було необхідно заплатити п’ять гривень тарифу плюс один відсоток від суми переказу. Таким чином, загальна комісія за такий переклад становила сто п’ятдесят п’ять гривень. Зараз до Нового року скасовується процентна комісія. Таким чином ви економите 150 гривень, і платите тільки п’ять гривень за сам переказ.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,087Фанитак
496Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Українцям розповіли, як можна стати боржником банку через банальну неуважність

Напевно, сьогодні в нашій країні не залишилося жодної людини, яка б не користувалася пластиковою карткою того чи іншого банку,...

Більше схожих статей