Інші оператори

В Україні буде простіше перенести номер від одного оператора до іншого

Сімнадцятого числа Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), державний регулятор послуг в сфері мобільного зв’язку в нашій країні, прийняла закон про новий порядок перенесення номера від одного оператора до іншого – це стало набагато простіше зробити. Правда, вступлять в силу нові правила тільки через рік.


Якими будуть зміни?

Сервіс Mobile Number Portability (MNP), за допомогою якого відбувається перенесення номера, необхідно поміняти по цілому ряду причин. Головна з них – те, що майже сорок відсотків запитів на таке перенесення залишаються без задоволення. Головне джерело проблем – відмови з боку того оператора, від чиїх послуг абонент відмовляється. Новий порядок містить велику кількість інновацій, зокрема, порядок подачі заявок і процес ідентифікації абонента будуть спрощені. Головна мета – процедура перенесення номера повинна займати не три дні, а тільки один.

Мобільні оператори по-різному оцінюють ініціативу державного регулятора. Так, «Київстар» зустрів її негативно. Найбільший оператор мобільного зв’язку в нашій країні вважає, що головна причина відмов – невірно зазначені дані, і виходом із ситуації можуть бути невеликі зміни, наприклад, надання ідентифікаційного коду фізичних осіб та ЄДРПОУ – юридичних.

Що стосується компанії Vodafone Україна, то вона вітає спрощення даної послуги, але пропонує ввести її тільки після того, як вступить в дію змінений закон про комунікації, що станеться першого грудня наступного року. Підтримує ініціативу держрегулятора також і оператор lifecell.

Як ми писали раніше, інша ініціатива уряду – впровадження мереж 5G в нашій країні – також повинна зайняти близько року. Завдяки масовому впровадженню стандарту 5G швидкість інтернету в нашій країні може зрости в десять-двадцять разів, а також може з’явитися можливість використовувати на одній площі більше комплектуючих, які дозволять користуватися інтернетом. Група експертів, які повинні зайнятися розгортанням мереж п’ятого покоління в нашій країні, вже готова приступити до роботи, також очікується почати розподіл частот. Вже в наступному році будуть створені зони для тестування використання зв’язку 5G різними операторами мобільного зв’язку.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Киевстар запустил оптимальный тариф за 100 гривен в месяц

В минуле

В Украине стало намного проще перенести номер от одного оператора к другому

В майбутнє

Також буде цікаво