Vodafone

Чорні хмари над Vodafone – йдуть абоненти, а прибуток рекордно впав

Обговорення

Мобільний оператор “Vodafone Україна” нещодавно відзвітував по третьому кварталу фінансового року. Незважаючи на те, що доходи компанії виросли на дванадцять відсотків, а операційна ефективність підвищилася, оператор явно переживає не найкращі часи – його абоненти йдуть, а прибуток рекордно падає.


Ситуація в Vodafone: чи є вихід?

За підсумками минулого кварталу чистий прибуток Vodafone впав на 81 відсоток. Це пояснюється переоцінкою євробондів, випущених компанією, проте проблеми не тільки в цьому. Скоротилася на чотири відсотки абонентська база. Оператор стверджує, що справа в падінні кількості підключень в ході загального карантину.

Проте, не все так погано. Дохід оператора за липень-вересень поточного року навіть трохи виріс, склавши майже п’ять мільярдів гривень. Така динаміка, швидше за все, пов’язана в першу чергу з тим, що люди зараз набагато більше, ніж раніше, споживають дата-послуги, і також зросло покриття швидкісного мобільного інтернету. Зросли і показники операційної ефективності. Наприклад, маржа OIBDA залишилася стабільною, на рівні в 53,4 відсотка, а сам цей показник перевищив два з половиною мільярди гривень, продемонструвавши, таким чином, зростання на одинадцять відсотків.

Виріс і показник ARPU, який тепер становить 79,1 грн. Це пов’язано з розширенням покриття мережі четвертого покоління і знову ж, зростанням користування високошвидкісним мобільним інтернетом. За останній рік споживання мобільного інтернету зросло в півтора рази, і середній клієнт оператора використовує зараз більше п’яти гігабайтів інтернету в місяць. Доступ до мереж 4G тепер мають вісімдесят відсотків жителів нашої країни, раніше цей показник становив лише шістдесят. У розвиток мережі компанія вклала 871 мільйон гривень. Загальні ж інвестиції оператора в розвиток мереж високошвидкісного інтернету склали величезну суму в 28,1 мільярд гривень.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Сотовые вышки в Украине начнут излучать в 10 раз больше электромагнитного излучения

В минуле

У Vodafone не лучшие времена – уходят абоненты, а прибыль рекордно упала

В майбутнє

Також буде цікаво