Hardnews

В Україні різко подорожчає телебачення

Починаючи з нового 2021 року в нашій країні різко подорожчає телебачення, про що повідомили провідні медіагрупи України, включаючи ТОВ «Контент трейдинг» («Тріолан») та інші провайдери.


Чому провайдери підвищують ціни і наскільки конкретно вони виростуть

Концерн «1 + 1 media» заявив про перегляд своїх правил співпраці ще з вересня. Лінійна вартість каналів даної групи виросте приблизно на тридцять відсотків. Аналогічні плани висловили і інші медіа-групи. Слід зазначити, що вартість послуг змінюється щорічно. Ціна залежить від вартості телевізійного контенту, який надається медіагрупою і провайдерами, а також від вартості обслуговування необхідної інфраструктури. Виходячи з усього перерахованого, очікується, що вартість послуг для абонентів в наступному році підвищиться на двадцять відсотків.

Як правило, в основному провайдери підвищують ціни на підключення для нових абонентів. Головною причиною цього року стане підвищення роялті від медіагруп. Правда, зазвичай вартість підключення для абонентів підвищується раніше, ніж вартість самого контенту. Такої ж точки зору дотримується, зокрема, Наталія Клітна, голова правління Асоціації правовласників і постачальників контенту (АППК).

З точки зору абонента, за словами Клітної, це означає необхідність платити за доступ до каналів вітчизняних медіагруп приблизно тридцять гривень на місяць без урахування додаткового податку на додану вартість. Оскільки, як ми вже говорили, в ціну обслуговування входять також і інші витрати, плата за мінімальний пакет телеканалів в новому році не може бути менше, ніж дев’яносто дев’ять гривень на місяць. Зараз вона коливається в районі восьмидесяти п’яти – дев’яноста гривень на місяць.

Відзначимо, що це не останнє підвищення – в планах медіагруп підвищення вартості каналів до десяти доларів на місяць. Це при тому, що реклама нікуди не дінеться. Для порівняння, слід розуміти, що онлайновий кінотеатр Netflix, повністю вільний від рекламного контента, коштує вісім-дванадцять євро на місяць, що навіть з урахуванням прийдешнього незначного подорожчання ненабагато більше. Хто буде дивитися канали українських медіагруп з урахуванням все більшого поширення Smart-TV і онлайн-кінотеатрів – велике питання, так само як і те, яким чином вони будуть підтримувати конкурентоспроможність.

Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та TwitterНовини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button