Новини

Українців масово «розводять» неіснуючими штрафами, які приходять прямо додому

Обговорення

Українці почали масово скаржитися на штрафи за перевищення швидкості, які їм виписують. Суть у тому, що сповіщення про такі штрафи надходять на домашні адреси тим, хто взагалі ніколи не сідав за кермо. Насправді поліція зазначає, що це все – витівки шахраїв. Як же відрізнити справжній штраф?


Як не попастися на вудочку шахраїв

Історій про неіснуючі штрафи дуже багато. Так, відомі випадки, коли «листи щастя» приходили пенсіонерам, які в житті ніколи не сідали за кермо. Слід пам’ятати, що правоохоронні органи давно вже відмовилися від звичайних квитанцій, що приходять поштою. Водії замість цього отримують спеціальні судові постанови.

Справжні протоколи дуже добре захищені від підробки. По-перше, вони завжди містять інформацію про правопорушення: його час і місце, транспортний засіб, на якому воно було скоєно, і, нарешті, посилання на спеціальний сайт bdr.mvs.gov.ua, де ви можете подивитися фото-та відеоматеріали даного правопорушення. По-друге, в будь-якій сучасній постанові про оплату штрафу є спеціальний QR-код. Відсканувавши його, можна перейти на посилання, по якому можна оплатити штраф за допомогою карти.

Шахраї взагалі досить сильно активізувалися останнім часом. Так, нещодавно кіберполіція України спільно з СБУ провела операцію по захопленню злочинців, які крали гроші з карток простих громадян. Вони купували в даркнеті спеціальні пристрої для скіммінгу – зчитування інформації з карток – і отримували таким чином доступ до них. Попалося четверо осіб, в даний момент вирішується, який запобіжний захід їм припишуть. Слід пам’ятати, що це тільки верхівка айсберга: спіймати злочинця досить складно, і значить, величезна кількість кардерів зараз орудує в усіх областях нашої країни. Затриманим злочинцям вже пред’явлені звинувачення. Серед них – шахрайство, незаконне використання технічних засобів з метою отримання інформації, несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних систем.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Киевстар “урезал” количество интернета для всех абонентов

В минуле

Украинцев массово «разводят» несуществующими штрафами, которы приходят прямо домой

В майбутнє

Також буде цікаво