Hardnews

Шахраї масово викрадають сім-карти українців – як захиститися

Обговорення

Представники компанії «Лайфселл» заявили, що під час пандемії шахраї масово крадуть сім-карти українців, перемикаючи контроль над номером на себе. Частота крадіжок настільки висока, що оператор був змушений відключити функцію віддаленої зміни СІМ-карти на невідомий термін.


Дану інформацію надали співробітники прес-центру компанії. За їхніми словами, кількість вкраденних сім-карт вже перевалило за тисячу випадків, причому їх частота зростає дуже швидко. З 9 вересня в «Лайфселл» вже не можна зателефонувати оператору і відновити свою карту, якщо ви її втратили. Тепер вам доведеться йти в представництво компанії та особисто відновлювати втрачену власність. При цьому з собою потрібно прихопити документи, що підтверджують особу, а також повідомити деякі відомості по вашому номеру, щоб довести, що він дійсно вам належить.

Причина почастішання крадіжки відомостей про сім-карті проста – заволодіваючи чужим номером, шахрай отримує в свої руки доступи до інтернет-банкінгу, акаунтів в соціальних мережах, а також нові можливості для здійснення шахрайських і спам дзвінків. Використовуючи функцію відновлення облікового запису, можна дістати будь-який номер. Зрозуміло, є кілька дієвих методів захисту, які дозволяють зберегти власність за собою. В першу чергу, це укладення договору з оператором, який підтверджує, що телефон належить конкретній людині. Крім цього можна прив’язати до аккаунту секретний пароль, не поширювати PIN-код і дані про карту, а також повідомляти операторам про всі підозрілі дзвінки на ваш телефон.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Як дізнатися що ноутбук вас прослуховує

В минуле

У мережу злили вражаючі можливості Android 11

В майбутнє

Також буде цікаво