Статті

Як дізнатися що ноутбук вас прослуховує

Обговорення

Нам в редакцію GSMinfo часто приходять подібні запитання, тому давайте відповімо на одне з найбільш популярних. Як ж дізнатися що у вашого ноутбука є “вуха”?


У будь-якому ноутбуці є вбудований мікрофон. Як правило, він виглядає у якості невеликого отвору на корпусі. Він може бути збоку, спереду … Там, де виробник вважатиме за потрібне. Деякі його заклеюють, але в принципі можна відключити в налаштуваннях (Win + i вводимо в пошук «Мікр ..» і вибираємо «Параметри конфіденційності»):

знявши галочку з дозволу:

Але тепер перейдемо до питання. Як же дізнатися, що ноутбук слухає? … В основному, прослуховування такого роду може бути створено для того, щоб підібрати вам рекламу під ваші інтереси. В інших випадках, ваші розмови нікому не цікаві. Але ми відволіклися.

Перше, що потрібно зробити, це зайти в ті ж настройки і подивитися яким додаткам дано дозвіл:

І трохи нижче:

Але і це ще не все. Існує ряд непрямих ознак прослушки:

  • Одягти навушники, перезавантажити комп’ютер. Якщо є підозрілі шуми, то можливо якийсь додаток (або вірус) працює зі звуковою картою. Але це лише припущення;
  • Прослуховувати може і браузер. Якщо браузер відправляє аудіо на сервер, то в консолі буде:

  • При постійному прослуховуванні вихідний трафік буде сильно перевищувати вхідний, якщо ви звичайно не включаєте торренти на роздачу;
  • Якщо в ноутбуці є фонова програма, яка постійно використовує мікрофон, то інші програми працювати не будуть або буде видаватися помилка (можна перевірити в додатку Запису Голоси або в скайпі);
  • У деяких ноутбуках може бути світловий індикатор – якщо говорити, то він блимає;
  • Також можна подивитися додатки, які відправляють дані за допомогою утиліти TCPView

А так, наша порада: відключайте мікрофон в настройках тоді, коли ви ним не користуєтесь. Тільки не забудьте потім включити!

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Дзвонять, а потім скидають: чого не можна робити ні в якому разі

В минуле

Шахраї масово викрадають сім-карти українців – як захиститися

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle