Українцям розповіли про місця де не варто розплачуватися банківською картою

Зараз на головній

З популяризацією банківських карт в Україні безготівкова оплата стала явищем досить поширеним, але не завжди безпечним. У цих ситуаціях перш ніж платити, варто подумати двічі. Видання GSMinfo вирішило розповісти українцям про ті місця, де картою краще не оплачувати.


Якщо веб-сайт починається не з «HTTPS»

Якщо в адресному рядку ви не бачите цих п’яти букв, значить, з’єднання з сайтом не захищене. Вводячи дані про вашу банківську карту, ви не зможете розраховувати на повну конфіденційність їх передачі.

https

Фахівці не рекомендують проводити безготівковий розрахунок через незахищені сайти. У випадках крайньої необхідності користуйтеся електронними системами розрахунку.

Електронна пошта

Ніколи не відповідайте на електронні листи, в яких вас просять вказати реквізити вашої банківської карти! Ви можете стати жертвою фішингу – одного з різновидів банківського шахрайства.

Перед тим як клікнути на посилання або відповісти на лист, пошукайте в тексті поширені ознаки фішингу: граматичні помилки, дивні формулювання, не характерні для української мови, логотипи поганої якості.

«Вулична» благодійність

Жителі великих міст уже не раз могли зустріти волонтерів деяких фондів, які збирають пожертви у перехожих прямо на вулиці. Благодійність – справа благородна, але будьте обережні! Представники фондів можуть запитувати ваші контактні дані для того, щоб зв’язатися з вами пізніше, але дані банківської картки вони вимагати не мають права – такі дії незаконні.

Телефонна розмова

Постарайтеся не передавати інформацію про банківську карту по телефону – навіть людині, якій ви повністю довіряєте. Вашу розмову можуть підслухати сторонні люди, що знаходяться недалеко від вас або вашого співрозмовника. В крайньому випадку надішліть дані по смс або через месенджер.

Якщо про інтернет-продавця нічого невідомо

Здійснюючи покупку через інтернет, вивчіть інформацію про продавця до передачі йому своїх платежів. Прочитайте відгуки покупців, перегляньте акаунти в соціальних мережах, перевірте контактну інформацію в пошукових системах.

Якщо платіжну карту приховують від ваших очей

Іноді для здійснення оплати продавець змушений забрати у власника карту на кілька хвилин – наприклад, якщо термінал знаходиться в іншому приміщенні. У більшості випадків все закінчується добре, але фахівці закликають не допускати ситуацій, коли платіжні дії проводяться не в вашій присутності – особливо, якщо ви перебуваєте в іншій країні .

Публічний Wi-Fi

Не варто вводити на сайті особисту або платіжну інформацію, якщо ви підключені до мережі загального користування.

Якщо вам необхідно здійснити платіж, відключіться від публічного Wi-Fi і використовуйте захищене підключення.

Комп’ютер загального користування

Пошук інформації – це той максимум, який ви можете дозволити собі при використанні комп’ютера, доступного для широкого кола осіб (такі встановлені в бібліотеках або освітніх установах). Цій техніці не можна довіряти! Система може бути заражена «вірусами» або на комп’ютері можуть бути встановлені програми на кшталт «клавіатурного шпигуна», що зберігають інформацію про натиснутих користувачем клавішах.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

22,783Фанитак
503Читачіслідувати
14,300Глядачіпідписуватися

Останні новини

Більше схожих статей