Hardnews

В Україні хочуть запровадити тотальне стеження в інтернеті

Обговорення

Судячи з деяких законопроектів, таких як №4003 і 4004, в нашій країні збираються запровадити тотальне стеження. Інтернет-асоціація України розкритикувала дані законопроекти і внесла ряд власних зауважень.


Як будуть розширені повноваження силовиків?

Формально законопроект покликаний покласти край відмиванню грошей, а також терористичній діяльності в Інтернеті. На практиці він вводить цілий ряд норм, які більше личать тоталітарній державі. Так, зокрема, кожна компанія, в тому числі і приватна, повинна зберігати дані протягом дев’яноста днів. Більш того, за прокуратурою залишається право зламувати сховища даних!

Іншою проблемою стала нова норма, яка фактично дає державі право стежити за громадянами. Законопроект№ 4004 вимагає від провайдерів за свій рахунок встановити «засоби для контролю потоків інформації», тобто, грубо кажучи, прослушку. Це ще і акт нечесної конкуренції: дрібні провайдери розоряться, не в силах профінансувати таку заміну.

ІнАУ нагадала народним депутатам, що подібні закони вже вводилися – за часів Януковича. І нічим хорошим це не скінчилося. По суті, такі законопроекти і нововведення мало того, що порушують права українських громадян, так ще і загрожують знищити конкуренцію на ринку української телеком-галузі. Під гаслами боротьби з кіберзлочинністю вводяться драконівські заходи, які можуть привести до дуже неприємних наслідків в самих різних сферах.

До честі народних депутатів, далеко не всі парламентарії підтримали даний законопроект. Серед критиків виявився Олександр Федієнко, народний депутат від фракції «Слуга народу». Він заявив, що категорично не згоден з положеннями законопроекту, і збирається наполягати у всіх можливих інстанціях, щоб його скасували або хоча б переглянули. Слід зазначити, що поки що законопроект не став законом, і ми сподіваємося, що ніколи і не стане.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

З’явилися перші подробиці роботи Apple Watch Series 6

В минуле

В Украине хотят внедрить тотальную слежку в интернете

В майбутнє

Також буде цікаво