Softnews

В популярний месенджер виклали дані тисяч українців

месенджер

Як повідомляють джерела в Офісі Президента України, в популярний месенджер “Телеграм” було викладено персональні дані семи тисяч українських військовослужбовців. Який конкретно акаунт займається даною протиправною діяльністю — не повідомляється.


Хто “зливав” українських військових?

Акаунт, який здійснював протиправну діяльність, існував на протязі липня-місяця, але люди дізналися про нього лише нещодавно. Причини такої затримки невідомі. Акаунт виклав у мережу файл, який є таблицею. В ній містяться призвища, імена і по батькові 6907 бійців ЗСУ, номера їхніх військових частин і навіть дати, коли вони ходили у “самоволки”. Офіс Президента України відправив дані про це в СБУ з вимогою вжити заходів для блокування шкідливого аккаунта, який (цитата) «за станом на 07 серпня продовжував поширювати вказаний файл». Про відповідний лист на ім’я глави силового відомства повідомила «Українська правда». Назва телеграм-бота в статті видання відсутня.

Скоріше за все, за зливом стоять сепаратисти, в тому числі їхній канал «Джокер ДНР». Проросійські терористи вже викладали інформацію про снайперів в/ч А-2802 із зазначенням ПІБ та звань військовослужбовців, здобуту незаконним шляхом. Звідки вони її взяли — невідомо.

Нагадаємо, що на українцях зараз випробовують новий метод обману в месенджерах. Злочинці, як повідомляють експерти популярного каналу, крадуть таким чином різну приватну інформацію, наприклад, приватні фотографії, паролі, номери телефонів, різні повідомлення, в тому числі такі, які можуть зкомпрометувати жертву. Алгоритм технології досить простий. Спочатку створюється канал, який називається “Избранное” або “Saved Messages”. Потім жертві відправляється повідомлення з цього каналу. Далі повідомлення видаляється, або вручну, або через функцію повідомлення, що згорає. При цьому месенджер все одно запам’ятовує, що вам з цього акаунта писали, і він продовжує висіти у вас на самому верху списка. Далі неуважні користувачі відправляють в цей діалог різний контент, плутаючи його з реальним чатом із самим собою.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

ПриватБанк звернувся до своїх клієнтів з важливою заявою

В минуле

Nokia готує відразу два нових “розумних” телевізора

В майбутнє

Також буде цікаво