Hardnews

Майже всі українці отримають інтернет на 100 Мбіт/с

Обговорення

У четвер відбулася прес-конференція Олександра Шелеста, заступника міністра цифровий трансформації України. У числі іншого, він заявив, що зараз основним завданням Мінцифри є забезпечити інтернетом на сто мегабіт в секунду практично всіх українців – як мінімум 95% населення. В першу чергу робити це буде через підключення різних установ соціальної інфраструктури. Зараз багато фельдшерсько-акушерськиї пунктів, дитячих садків, лікарень та шкіл все ще відключені від інтернету або мають вкрай повільний недосконалий доступ. Шелест заявив, що всі вони повинні мати якісний високошвидкісний канал.


Чого вже вдалося досягти і які подальші плани

У Міністерства цифрової трансформації є і більш «ближній» план із трохи більш скромною цифрою – забезпечити 75% українців інтернетом на швидкості до тридцяти мегабіт в секунду. Для цього міністерство, як вважає Шелест, має здійснити ряд важливих заходів. Перше – розширити доступ операторів мобільного та кабельного інтернету до інфраструктури. Друге – зробити взаємодію операторів з державними органами, і в першу чергу з регулятором, НКРЗІ, більш простою і прозорою. Світовою практикою, як стверджує заступник міністра, є використання вже існуючої інфраструктури, що простіше і швидше, ніж розгортати необхідне обладнання з нуля. Працювати над впровадженням правил щодо спрощення доступу планується спільно з комітетом Верховної ради України та НКРЗІ.

Важливим питанням є також захист операторів від втрат обладнання і його розкрадань. Зараз, звичайно, не дев’яності, коли практично все цінне обладнання тут же розкрадалося на метал, але все ж випадки вандалізму і злодійства періодично трапляються. Уже готується новий закон, який посилить відповідальність за подібні дії. Це повинно, на думку чиновника, вирішити проблему. За ситуацією він особисто пообіцяв стежити кожен півроку. Також відомство планує зайнятися фінансуванням установ соціальної інфраструктури та питаннями відкритості всіх стейтхолдерів телеком-ринку нашої країни.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter

Oukitel C21: квадрокамера і акумулятор на 4000 мАг за ціною менше 3000 гривень

В минуле

Vodafone запустив найкращий тариф за 5 гривень в день

В майбутнє

Також буде цікавоПерш ніж залишити коментар, будь ласка, ознайомтеся з правилами сайту. Залишаючи коментар, ви підтверджуєте вашу згоду з даними правилами і усвідомлюєте можливу відповідальність за їх порушення.

Комментарии для сайта Cackle