VodafoneКиївстар

Vodafone і Київстар вирішили об’єднатися

Обговорення

Розгортання 4G на низьких частотах в 900 МГц – справа нелегка, але важлива: без нього буде дуже проблематично покрити інтернетом останнього покоління всю територію нашої країни. Для досягнення цієї мети вирішили об’єднатися два найбільші оператори нашої країни – Київстар і Vodafone. Можливим це стало завдяки змінам в законах нашої країни, які були введені недавно. Тепер оператори не тільки працюватимуть швидше – вони ще й в остаточному підсумку витратять менше грошей.


Яким чином буде відбуватися співпраця?

Співпрацювати оператори будуть за допомогою шеринга – тобто обміну радіочастотами. Раніше був дозволений тільки пасивний шерінг. Зараз же доступні всі три його види. По-перше, це пасивний шерінг, наприклад, можливість спільно використовувати майданчики і щогли, щоб встановити власне обладнання. Він був дозволений завжди і практикувався давно. По-друге, це активний шерінг, тобто спільне використання інфраструктури зв’язку, він дозволений недавно. Також дозволено і шерінг радіочастот, тобто використання спільно одного і того ж спектру. Раніше було необхідно здавати невикористовувані радіочастоти регулятору, а вже він розподіляв їх заново.

У оператора повідомили, що зверталися з проханням підписати меморандум і до Vodafone, і до Lifecell. Проте, за підсумками трьох раундів переговорів досягти взаєморозуміння Київстар зміг тільки з Vodafone. Оператор Lifecell при цьому повідомив, що вважає меморандум популістським, і не бачить сенсу в його підписанні, якщо шерінг частот вже дозволено на найвищому рівні.

Як ми писали раніше, Київстар різко збільшив кількість хвилин і гігабайтів в своїх тарифах. Ви можете подвоїти свій пакет послуг за допомогою акції «Вдвічі більше». Акція «Вдвічі більше» діє для всіх абонентів лінійки послуг Всі разом, абонентів тарифних планів передоплати і тих, хто обслуговується за договором, за винятком бізнес-абонентів, а також тих, у кого тарифний план – якийсь із цього списку: Київстар Комфорт 2018, Професіонал, Дзвінки для батьків, Інтернет для батьків, SIM для пристроїв, Smart SIM. Підключити акцію можна за допомогою системи «Мій Київстар», дзвінком на безкоштовний номер для обслуговування 222 або через комбінацію * 222 # і клавіша виклику.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

ПриватБанк заплатит своим клиентам по 100 гривен

В минуле

Vodafone и Киевстар решили объединиться

В майбутнє

Також буде цікаво