lifecell

Lifecell виступив за зниження тарифів, Київстар – проти

Обговорення
Lifecell

Зниження тарифів по інтерконекту – зв’язку між абонентами різних мобільних операторів – стало справжнім «яблуком розбрату» між мобільними операторами. Оператор Lifecell підтримав зниження ставки, а в «Київстарі» пропозицію жорстко розкритикували. Коли ми раніше писали про це, то говорили, що нам здається – близько початок справжньої торговельної війни. Виявилося, що не здавалося.


Все почалося з заяви Андрія Гундера, президента Американської торгової палати в Україні, в НКРЗІ. 28 травня він відправив до Міністерства юстиції лист з проханням почекати з ратифікацією проекту. У Lifecell ж заявили, що у листі Гундера не враховано позиції всіх членів АСС з даного питання. Зауважимо, що і Lifecell, і Київстар є членами АСС. У оператора підкреслили, що крім них самих, рішення НКРЗІ переглянути ставку інтерконекту підтримало ще не менше дев’яти провайдерів і операторів. На сторону Lifecell встали також представники Федерації роботодавців України і Союзу українських підприємців.

Зауважимо, що ставка на інтерконект переглядалася в бік зниження вже кілька разів – в 2016 і 2018 році, і тоді ніяких заперечень не виникало ні у кого. Прості користувачі, на думку Lifecell, зацікавлені в подальшому зниженні ставки по цілому ряду причин. По-перше, знизиться собівартість дзвінків на мережі інших мобільних операторів. Це означає в першу чергу те, що зникне диференціація між копійчаної вартістю на дзвінки в межах мережі та на інших операторів, коли на перші в усіх тарифних планах є безліміт, а на другий – невеликий, зазвичай вкрай урізаний, пакет хвилин. По-друге, в пакетах послуг, що входять в самі різні тарифні плани, абоненти зможуть користуватися великою кількістю міжмережевого голосового трафіку, а значить, не думати про те, на яку мережу доведеться дзвонити. Нарешті, буде усунуто обмеження потреб абонентів голосового зв’язку по спілкуванню з людьми, які користуються послугами інших мобільних операторів.

Експерти схильні вважати, що причина цієї суперечки в першу чергу – економічна. Справа в тому, що з операторів «великої трійки» у Київстару найбільше абонентів, а у Lifecell, навпаки, найменше. Отже, багато людей відмовляються брати собі Lifecell, тому що на ньому «ніхто не сидить». В результаті зниження ставки інтерконекту дана проблема буде частково усунута.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Європейські смартфони Redmi мають проблеми з інтернетом

В минуле

Lifecell выступил за снижение тарифов, Киевстар – против

В майбутнє

Також буде цікаво