Softnews

Один з найбільших сайтів в Україні виявився небезпечним для відвідування

Обговорення

Як повідомляють російські експерти з ресурсу РосКомСвобода, присвяченого боротьбі з тим, як путінський режим намагається контролювати вільний Інтернет, один з найбільших сайтів в нашій країні став вкрай небезпечним для відвідування. Це ресурс МЕТА, який, як з’ясувалося, співпрацює з Роскомнадзором.


Його виявили в ГРІ – Реєстрі організаторів поширення інформаці. Цей список веде Роскомнадзор починаючи ще з 2014 року. Він досить великий, так що РосКомСвобода виявила український сайт у ньому тільки зараз. Як повідомляють активісти боротьби за права людини, вони помітили український веб-сайт в ході чергового моніторингу списку. Як вони запевняють, це перший український інтернет-ресурс, який співпрацює з ФСБ і Роскомнадзором відкрито.

Присутність сервісу в списку означає, що ФСБ може в будь-який момент зажадати у керівництва ресурсу МЕТА будь-які особисті дані користувачів, в тому числі:

  • Всі контакти з адресної книги і електронної пошти.
  • Інформацію про кількість і обсяг повідомлень.
  • Відомості про авторизацію через сторонні сервіси, такі, як Google+, Facebook, Twitter і так далі.
  • Дані по особистому листуванню в рамках інтернет-ресурсу, яке здійснюється між користувачами.

Нагадаємо, що в Російській Федерації ще з 1 липня 2018 року діє «Закон Ярової», у відповідності з яким всі сайти, внесені до реєстру, зобов’язані зберігати від місяця до півроку практично будь-яку інформацію, що залишається користувачами, включаючи не тільки тексти, а й аудіо – та відеозаписи, телефонні розмови та інше. Всі ці дані повинні передаватися російським спецслужбам за першою ж вимогою. Якщо застосовується будь-яка шифровка даних, то за тою ж найпершою вимогою спецслужб їх необхідно розшифровувати.

РосКомСвобода зазначає, що український ресурс не обов’язково добровільно погодився на співпрацю з правоохоронними органами країни-агресора. Він міг попастися на «вудку», погодившись на співпрацю із якоюсь компанією, що слугує прикриттям, не вивчивши умови договору. У схожу ситуацію кілька разів потрапляли інші сервіси, розташовані за межами Російської Федерації.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Майже у всіх містах України пропав інтернет: що сталося

В минуле

Почти во всех городах Украины пропал интернет: что случилось

В майбутнє

Також буде цікаво