Новини

Інформацію про клієнтів ПриватБанку продають онлайн

Обговорення
ПриватБанку

Здається, назріває черговий скандал, в центрі якого опинився ПриватБанк. Надійшла інформація про те, що стався витік значної кількості особистих даних користувачів найбільшого банку нашої країни. Її продають за копійки – якихось п’ятдесят доларів, що дуже мало для «чорного ринку» і може говорити про те, що інформації дуже багато, тому і вартість її така низька. Сталося це 23 квітня, коли в Telegram з’явилося два бота, що пропонують придбати через них конфіденційні дані.


Кількість “злитих” даних і інформація про них

Всього якихось п’ятдесят доларів можна зараз заплатити в телеграм-боті, щоб дізнатися конфіденційні дані, надані користувачами ПриватБанку, в тому числі ПІБ, дату народження, серію і номер паспорта, прописку, ІПН клієнтів організації. Від клієнтів шахраї вимагають тільки мобільний номер жертви і невелику суму. Одного бота вдалося закрити, другий все ще функціонує, і ціни в ньому ще нижчі. Десять запитів коштують п’ятдесят доларів, п’ятдесят запитів – сто, а за двісті можна віддати всього двісті доларів. Продаж йде в по-справжньому оптових обсягах!

До честі Приватбанку, він не став заперечувати інцидент і підтвердив, що витік даних стався. Розслідування у справі триває, працюють правоохоронні органи. Користувачі отримали масову розсилку, в якій їм нагадують: ні в якому разі не можна передавати свої особисті дані невідомо кому в Інтернеті. Однак, судячи з усього, недбалість простих користувачів тут ні при чому: джерело витоку виявлося на самому верху. Все-таки люди рідко вважають, що найбільший банк країни – це «невідомо хто», якому не можна передавати інформацію.

ПриватБанку

У самому банку відзначають, що поки що їм не вдалося з’ясувати, хто саме став джерелом інформації про користувачів. Ведуться перевірки співробітників, однак цілком можливо, що і вони тут ні при чому. Незалежні експерти вважають, що хакери могли просто-напросто зламати і вкрасти всю базу ПриватБанку.

[adsforwp id=”10622″]

Це вже не перший скандал, в якому опинився замішаний ПриватБанк останнім часом. Так, багатьох користувачів обурив новий порядок актуалізації, в якому від них зажадали дозволити програмі «Приват24» відстежувати їх геолокацію. Про це ми писали в своїх статтях. Особливо неприємно ця інформація виглядає в поєднанні з нашою сьогоднішньої новиною – виходить, що шахраї можуть не тільки отримати всю інформацію про вас, але і дізнатися, де ви перебували в останній час.

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

Vodafone резко повысил стоимость некоторых своих тарифов

В минуле

Информацию о клиентах ПриватБанка продают онлайн

В майбутнє

Також буде цікаво