Vodafone

У Vodafone повідомили, що блокуватимуть номери телефонів на два роки: про що мова?

Компанія Vodafone є одним з найбільших мобільних операторів в Україні. Провайдер обслуговує мільйони абонентів й серед ниє є безліч тих, хто наразі проходить службу в ЗСУ. На жаль, щодня на фронті гинуть військові, також чимала частина з них вважаються безвісти зниклими. Рідні таких осіб ще раніше звернулися до Міністерства цифрової трансформації України з проханням придумати щось з мобільними номерами, які були закріплені за такими людьми. Мова навіть не лише про військовослужбовців, а й загалом українців, які зникли безвісти, залишилися на окупованих територіях й з ними немає зв’язку тощо. У Міністерстві відреагували на ці запити й запропонували мобільним операторам резервувати такі номери на два роки.

Водафон підтримав ініціативу

У Водафон повідомили, що вони підтримують таку ініціативу, й з моменту деактивації номер буде зарезервовано на два роки. Протягом цього часу його ніхто не зможе придбати, чи привласнити собі.

«Ми підтримуємо ініціативу Міністерства цифрової трансформації України щодо резервування мобільних номерів загиблих, чи зниклих безвісти захисників України.
Тому 2 роки з моменту деактивації мобільні номери не надходитимуть у продаж, а їх відновлення можливе згідно з наступною інструкцією. Для відновлення номерів, перенесених до мережі Vodafone через послугу MNP, необхідно звернутися до оператора, від якого номер переносився», – йдеться у повідомленні.

Щодо компаній Lifecel та Kyivstar, то вони ще минулого року розпочали тестувати резервування номерів.

«Зазвичай через рік без використання номер надходить у вільний продаж. Так ви можете отримати повідомлення «Коханий приєднався до Viber», коли його немає серед живих. Щоб уникнути таких ситуацій, Kyivstar та lifecell запускають функцію резервування номерів загиблих чи зниклих безвісти захисників‎», – пояснювали у Мінцифри ще у червні 2023 року.

Щоб зарезервувати номер телефону цих операторів потрібно телефонувати до них на гарячу лінію.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button