Softnews

Доведено: Android-смартфон зламати важче ніж iPhone

У сучасній судовій практиці смартфон може бути одним з ключових доказів у розслідуванні особливо резонансних злочинів. Саме тому уряд та правоохоронні органи США стурбовані питанням шифрування даних на iOS- і Android-пристроях. Детектив з Америки розповів про складнощі злому обох платформ.


iPhone легше, ніж Android-смартфон
Пристрій для злому GrayKey

У випадку зі смартфонами Apple уряд США застосовує спеціальні пристрої, які дозволяють зламати практично будь-який з представлених на ринку iPhone, отримавши доступ до конфіденційної інформації. Але, за заявою одного з судових детективів, коли справа доходить до Android-смартфонів, ситуація ускладнюється.

«Ми не можемо отримати багато чого від Android. Рік тому в нас не було можливості отримання доступу виключно до iPhone, але тепер ми не маємо доступу до всіх смартфонів, що працюють на Android»

повідомив Рекс Кайзер, детектив.

[adsforwp id=”10622″]

Криміналіст, який проводить судово-медичні експертизи для поліцейського управління Форт Уерта, розповів, що скандально відомий алгоритм Cellebrite, за допомогою якого можна отримати майже будь-яку інформацію, що зберігається в пам’яті iPhone, практично не потрібен при роботі з Android. Наприклад, він не може отримати дані з соціальних мереж, історії пошуку, GPS на смартфонах Samsung Galaxy S9 або Google Pixel 2. У випадку з HUAWEI P20 Pro система Cellebrite не змогла витягти ніяких відомостей.

Детектив впевнений, що вводячи шифрування під егідою занепокоєння про конфіденційність даних користувачів, виробники просто захищають пристрої від злому правоохоронними органами. І хоча злом Android-смартфонів зараз складніший, детектив підкреслив, що теоретично влада може «розкрити» будь-який гаджет. Питання лише в часі та складності проведення такої операції. 

Читай наші новини в Google News, Telegram, Facebook та Twitter


Back to top button