Без категорії

З 11 червня виїзд за кордон стане дорогим задоволенням: українцям повідомили неприємну новину

Шенгенська віза, завдяки якій українці можуть виїздити до країн ЄС, значно здорожчає не лише для дорослих, а й для дітей.

Отож, рішення прийнято. Вже за кілька днів, а саме з 11 червня, вартість Шенгенської візи для громадян України суттєво зросте. А отже українцям, у яких саме сплив строк дії «шенгену», доведеться цього разу заплатити значно більше за можливість знову потрапити до будь-якої з країн ЄС.

Неприємний сюрприз від ЄС

Про зміну вартості Шенгенської візи для українців стало відомо з документа, опублікованого днями в офіційному журналі Європейського Союзу. Однак це було лише завершальним акордом, адже нові ціни на виїзд за кордон для українців очільники ЄС узгодили ще у березні.

Вартість «шенгену» з 11 червня складатиме:

  • для дорослих – 90 євро, тобто збільшиться на 10 євро;
  • для дітей у віці від 6 до 12 років – 45 євро, що на 5 євро дорожче, ніж зараз.

Але й це ще не все. Деяким громадянам за візу доведеться заплатити 135 євро, а може й всі 180 євро. Майже удвічі дорожче виїзд до Європи обійдеться українцям, яким потрібно буде оформити «шенген» згідно з пунктом 2 статті 25 А Візового кодексу ЄС.

Причини здорожчання «шенгену»

Чому ж українцям ускладнили шлях до Європи? В чім причина здорожчання Шенгенської візи?

Насправді таких причин декілька:

  • перша з них – це інфляція;
  • друга – підвищення зарплат для службовців ЄС.

До того ж згідно з правилами Європейський Союз може на законних підставах змінювати вартість «шенгену» на власний розсуд.

Зміни торкнуться не всіх

Насправді зміна вартості візи торкнеться далеко не всіх українців. Принаймні не тих, хто виїздить за кордон, на приклад, у відпустку і не планує перебувати на території ЄС довше, ніж 90 днів. Такі громадяни зможуть спокійно користуватися безвізом, наданим українцям в рамках документа про асоціацію з ЄС.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

Back to top button