Softnews

Microsoft запустила ШІ який точно передбачає погоду

Команда вчених з Microsoft Research AI for Science, спільно з колегами з JKU Linz, Poly Corporation і Університету Амстердама, розробила нову систему під назвою Aurora. Microsoft описує її як “передову фундаментальну модель”, здатну передбачати погоду і рівень забруднення повітря по всьому світу швидше, ніж традиційні системи.

Система Aurora використовує 1,3 мільярда параметрів і була навчена на мільйонах годин даних із шести кліматичних і погодних моделей. Вона може робити 10-денні прогнози для будь-якої частини світу, а також передбачати розмір та інтенсивність унікальних погодних явищ, таких як урагани.

Систему побудовано на основі гнучких трансформерів 3D Swin з кодувальниками і декодувальниками на основі Perceiver. Ця технологія дає змогу використовувати різноманітні атмосферні дані, як-от швидкість вітру, тиск повітря, температури та концентрації парникових газів, що дає змогу системі виявляти закономірності, які в іншому разі залишилися б непоміченими.

Однією з унікальних можливостей Aurora є здатність передбачати рівень забруднення повітря для будь-якої міської зони по всьому світу. Причому система робить це настільки швидко, що може слугувати системою раннього попередження для тих місць, де очікується підвищення рівня небезпечних забруднювачів.

Команда дослідників зазначає, що така здатність може забезпечити новий рівень прогнозування для регіонів, які досі недостатньо обслуговувалися, як-от міста в країнах, що розвиваються. За підсумками тестів на точність, прогнози Aurora виявилися порівнянними з результатами стандартних систем, що працюють на суперкомп’ютерах, хоча потрібні додаткові випробування для визначення справжньої точності системи.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter

GSMinfo

Головний редактор видання GSMinfo. Захоплюєтся авіацією та інформаційною безпекою.
Back to top button