Новини

До 25 000 гривень: українці отримають лист про необхідність сплати нового податку

Попри те, що в Україні діє військовий стан, громадяни повинні вчасно сплачувати за спожиті комунальні послуги, а також податок на нерухомість, податок за земельну ділянку, а також особливий податок на розкіш. 

Деталі

Днями в Міністерстві економіки оприлюднили перелік моделей автомобілів, які у 2024 році підпадають під податок на розкіш. 

Загалом до цього списку включили 184 моделі таких марок як Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Jaguar, Land Rover, Lexus, Maserati, Mercedes-Benz, Porsche, Rivian, Tesla.

При цьому цей податок поширюється не на всі без винятку випадки. Сплачувати податок на розкіш доведеться не за кожен автомобіль, а лише за той, вартість якого перевищує 375 мінімальних заробітних плат, а вік авто менш як п’ять років. 

Нагадаємо, що з січня 2024 року мінімальна зарплата в Україні становить 7 100 гривень. Це означає, що якщо вартість вашого транспортного засобу більша за 2 662 500 гривень, то за нього доведеться сплатити податок. 

податки

Щодо термінів сплати, то фізичні особи повинні сплатити податок на розкіш протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення. Щодо юридичних осіб, то вони сплачують податок на розкіш авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, що відображаються в річній податковій декларації. 

Що означає “податок на розкіш” та чи законно це

“Податок на розкіш” — це неофіційна назва податку на майно, розмір якого встановлюють місцеві ради. якщо суму податку не визначено чинною редакцією. Податкового кодексу. Гроші від цього податку надходять до державного бюджету України. 

Загалом є два такі податки:

  1. Транспортний податок, регламентовано ст. 267 Податкового кодексу України.
  2. Податок на нерухоме майно, крім земельної ділянки, регламентує стаття 266 Податкового кодексу України).

При цьому технічні характеристики транспортного засобу неважливі.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button