Новини

Клієнти Vodafone опинились у небезпеці: що потрібно знати

В останні дні надходить все більше скарг від українців, які стали жертвами телефонних шахраїв. Особливо чомусь страждають абоненти компанії Vodafone. Скаммери, як ще називають злочинців, що займаються телефонним «розводиловом», часом виманюють просто величезні суми у людей. Які ж основні методи шахраїв і як захиститися від них?


Новий спосіб шахрайства

Існує кілька способів викрасти у людини гроші за допомогою мобільного телефону. Під час нинішньої «епідемії» скаммерства використовується  тільки один, що змушує підозрювати цілу злочинну групу. Суть їх схеми в тому, що для того, щоб увійти в систему онлайн-банкінгу Приват24 на аккаунт жертви і викрасти її гроші, необхідно отримати номер телефону, на який вона зареєструвала онлайн-гаманець. І не просто знати його, а мати доступ до картки з даним номером.

Що ж роблять шахраї? Вони дзвонять абонентам Водафон і вимагають чотири номери, на які дзвонила жертва. Варіантів, як вони це роблять – безліч, кожен раз придумують різні. Для чого їм потрібні ці номери? Все дуже просто. Як відомо, в тому випадку, якщо ви втратили свою сім-карту, оператор її перевипускає. Для перевипуску потрібен або договір, укладений з клієнтом, або чотири номери, на які абонент дзвонив в останній раз (або дзвонив найчастіше).

Vodafone

Більшість українців ніяких договорів не укладають. Тому для того, щоб отримати дублікат картки, достатньо знати номери, на які найчастіше телефонує жертва. Шахрай дізнається їх, приходить до оператора, говорить, що нібито загубив картку, отримує заміну. Вуаля – тепер у нього на руках картка з таким же номером, як у жертви, і він може отримати доступ до Приват24 і іншим системам онлайн-банкінгу, зав’язаним на номер телефону. Що відбувається далі, думаємо, зрозуміло.

Що ж слід робити, щоб не стати жертвою шахраїв? По-перше, запам’ятайте: компанія Vodafone, як і жоден інший оператор, ніколи не буде вимагати у користувачів особисті дані, це заборонено законом. По-друге, якщо вам подзвонили, і ви сумніваєтеся, чи справжній це оператор або скаммер, загугли номер, з якого вам дзвонять.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button