lifecellНовини

Фейковий 4.5G: lifecell запідозрили у брехні

Одним з найбільших скандалів минулого року на ринку мобільних послуг став конфлікт між Антимонопольним комітетом України і компанією Lifecell. Каменем спотикання виявилася реклама оператора, в якій він називає свій інтернет «4,5G». Що це за «чотирьохзполовинне покоління» і чи має право оператор придумувати свої власні терміни?


Звідки взялося «чотири з половиною»

Згідно з точкою зору самого оператора «Лайф», він використовує позначення 4,5G, тому що його інтернет набагато швидше, ніж у конкурентів з Водафон і Київстар. Тут можна зробити невелике пояснення. Існує такий протокол, як LTE-Advanced Pro, який дійсно називають іноді 4,5G. В теорії він дійсно дозволяє добитися швидкості, в десять разів більшою, ніж в звичайному 4G, тобто до трьох гігабіт на секунду. Реально, втім, показники набагато менші. Так, у того ж Lifecell швидкість становить близько 18,38 Мбіт \ сек, що цілком собі на рівні (не набагато поступається Київстару, трохи швидше Водафон). В цілому, навряд чи ви десь в Україні зустрінете швидкість вище, ніж 20 мегабіт в секунду.

В технології LTE-Advanced Pro використовуються частоти від 1800 до 2600 МГц. Вони застосовуються як Лайф, так і Київстаром, однак Київстар не називає свій інтернет 4,5G. Це досить чесно, тому що швидкості в нашій країні далеко до порога мереж четвертого покоління (триста мегабіт в секунду), а вже про три гігабіти залишається тільки мріяти. Так що запевнення Лайфа в тому, що інтернет даного оператора набагато краще і швидше, ніж у конкурентів, і використовує передове обладнання, не відповідають дійсності.

[adsforwp id=”10622″]

Lifecell

Це вже не перший конфлікт між Антимонопольним комітетом і компанією «Лайф». Старожили можуть згадати 2015 рік і запуск в Україні мереж третього покоління. Водафон і Київстар запустили 3G. Лайф же заявив, що у нього 3G +, тому що його швидкість перевищує 63 мегабіт в секунду, в той час як у конкурентів – на третину менше (42 мегабіта). Насправді, звичайно, про такі швидкості абонентам всіх трьох операторів залишалося тільки мріяти. Тоді АМКУ також, як і сьогодні, заборонив Lifecell вводити абонентів в оману.

Читайте GSMinfo в Google News
Наші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter


Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button