Новини

Як обмежено придатним призовникам підготуватися до вступу в лави ЗСУ

В соціальних мережах все частіше зустрічаються обурені дописи від призовників з вадами здоров’я, стосовно того, що їх начебто відправили нести службу в “важкі” військові частини. Однак згідно з пунктом 82 Указу Президента України “Про положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України”, вони можуть змінити ситуацію.

Для цього достатньо:

  • отримати відношення з місця бажаного проходження військової служби
  • написати рапорт на переведення, додавши до нього відношення та копію довідки про стан здоров’я, що передбачає обмежену придатність до військової служби. 

Зараз призовників, які технічно обізнані, але мають певні вади , без жодних проблем зараховують в лави механіків з ремонту військової техніки. 

Звісно, далеко не всі можуть стати справжніми автослюсарями та кілька тижнів. А от щодо бійців, які фізично не можуть перебувати під вогнем противника в повному бойовому екіпіруванні,  то вони також можуть приносити користь державі, перебуваючи в тилу. 

Для прикладу, Збройним силам України зараз вкрай потрібні “пілоти” дронів. При чому мова йде як про пілотів розвідувальних безпілотних апаратів, так і про операторів бойових дронів-камікадзе, яких зараз стає все більше. 

Здобути таку освіту можна лише за кілька тижнів в спеціалізованих навчальних центрах. Тож обмежено придатному призовнику потрібно заздалегідь подбати про отримання відповідних навичок.

Після складання всіх іспитів призовник отримує відповідний сертифікат міжнародного зразка. Достатньо показати цей диплом в територіальному центрі комплектування, щоб вас направили до лав аеророзвідників або в підрозділ бойових дронів. 

Такий вид діяльності хоч і не передбачає вогневого контакту з ворогом на полі бою, але є вкрай необхідним для того, щоб назавжди прогнати окупантів з нашої землі. 

Тож, якщо ви маєте статус обмеженого придатного, то слід вже зараз подумати, яку користь ви можете принести ЗСУ та здобути відповідне підтвердження. 


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button