Hardnews

ЗСУ використовують вогнемети для знищення ворога: експерт розповів деталі

Мало кому відомо, що Збройні сили України мають на озброєнні піхотні реактивні вогнеметні системи, відомі під назвою РПВ-16. Вони призначені для одноразового використання. Після здійснення пострілу тубус викидають. Дальність дії РПВ-16 складає один кілометр. 

Що відомо про вогнеметні системи

За словами військового експерта Олега Жданова, точна кількість вогнеметних систем, які є на озброєнні, Збройних сил України, невідома. Однак станом на початок повномасштабного вторгнення російських окупантів на територію України в розпорядженні ЗСУ було більше ніж тисяч одиниць такого виду озброєння. 

Військовий експерт зазначає, що українські вогнемети являють собою конструктивний аналог вогнемета РПВ-А “Джміль”, який розробили ще в часи існування радянського союзу. Щодо РПВ-16, то Збройні сили України отримали їх ще в 2017 році. Серійне виробництво розпочалося в Україні ще в 2018 році. 

РПВ-16 створили інженери науково дослідного інституту хімічних продуктів, який знаходиться у місті Шостка. 

Для ураження цілей РПВ-16 оснащують термобаричними боєприпасами. 

В Укроборонопромі стверджують, що фугасна дія пострілу з вогнемета РПВ-16 еквівалентна 122-мм артилерійському снаряду. 

Одним з головних завдань вогнеметів РПВ-16 є знищення живої сили противника в укриттях, таких як окопи або траншеї. Це досягається завдяки високій тепловій і тисковій характеристикам термобаричних боєприпасів, які застосовуються у вогнеметах. При вибуху термобаричного боєприпасу утворюється масивна хмара газу, яка займає весь об’єм укриття. Висока температура і тиск при цьому знищують противника, який перебуває всередині.

За словами експерта, вогнемети РПВ-16 можуть бути ефективно використані в умовах міської войни. Вони дозволяють знищувати живу силу противника в будинках та інших спорудах, в яких важко застосувати артилерію чи авіацію. Також вогнемети можуть бути корисними при обороні важливих об’єктів, наприклад, мостів або шляхопроводів, де потрібно швидко знищити противника, який намагається прорватися через лінію оборони.


Читай нас в Google News | Telegram | Facebook | Twitter


Back to top button