Новини

Погані новини: інтернет суттєво подорожчає

На думку деяких мислителів анархічного толку, держава псує все, до чого торкається. Ми, звичайно, з ними не згодні і їхніх ідей не поділяємо. Але здається, для нашої державної влади це більш ніж справедливо. Нещодавно, наприклад, наша влада вирішила «поліпшити» стан справ в сфері інтернету. Вийшло, звичайно, як завжди. В результаті інтернет в Україні може подорожчати на порядок: платити доведеться не менше п’ятдесяти євро в місяць – майже півтори тисячі гривень!


Що сталося і як нам бути

У зв’язку зі змінною державної політикою зростає адміністративне навантаження, яке влада здійснює на дрібних і середніх провайдерів. В результаті їм не залишиться нічого, крім як різко підняти ціни або ж взагалі піти з ринку. Саме до такого висновку прийшли експерти ІнАУ (Інтернет-Асоціації України) на нещодавній конференції. Центральною темою для обговорення на ній були законопроекти «Про електронні комунікації» (№2264), а також «Про розвиток інфраструктури для цифрової трансформації економіки і суспільства» – №2320.

Анатолій Пятников, провідний експерт ІнАУ, прийшов у справжній жах, вивчивши запропоновані нашою владою зміни. Найбільше його насторожило щось, що нагадує сумнозвісні закони у наших північних сусідів. А саме, те, що держава збирається вважати абсолютно кого завгодно, хто надає хоч які-небудь інтернет-послуги, провайдером, який підлягає регулюванню чиновниками.

Визначення «інтернет-послуг» вкрай розпливчасте: на думку законотворців, це все, що має на увазі собою завантаження або передачу даних в світовій мережі. Під це потрапляють не тільки провайдери. Метою регулювання стають соціальні мережі, месенджери, популярні сайти на зразок YouTube, і навіть приватні особи, які ведуть діяльність в інтернеті – блогери, незалежні журналісти, стримери.

На думку Пятникова, потрапивши під «регулювання», вони не тільки будуть змушені погоджувати будь-які послуги з органами державної влади. Вони підпадають під цілий ряд вимог, які висуває держава. Це означає для компаній – величезні податки і втрату самостійності у встановленні тарифів, а для приватних осіб – ще й втрату свободи слова.

Очевидно, що нині існуючі закони про регулювання Інтернету не вирішують жодних проблем. Вони їх створюють, і різке підвищення вартості послуг для споживача – лише одна з них. Законопроект потребує повної переробки, і нам залишається сподіватися, що держава її здійснить.

Читайте GSMinfo в Google NewsНаші новини такожо доступні в Telegram, Facebook,Instagram та Twitter
Новини по темі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button