Новини

5G на порозі: Україна може почати розгортання мереж п’ятого покоління

Обговорення
5G

Немає повісті сумнішої на світі,  ніж повість про український інтернет. Терміни введення нормального високошвидкісного інтернету третього покоління в нашій країні настільки сильно запізнилися, що позаду нас залишилася хіба що КНДР. 4G з’явився трохи швидше, але все одно досить пізно. І ось зараз йдуть сперечання вже навколо інтернету п’ятого покоління.


Суєта навколо частот

Головна проблема, яка виникає з інтернет-мережами нових поколінь, це радіочастоти. Їх позаймали найрізноманітніші компанії, які використовують їх для теле- і радіомовлення, причому часом вкрай неефективно. Саме така доля спіткала частоти, необхідні для введення в дію 5G.

Це були частоти в 3,4-3,6 гігагерц. Вони були зайняті такою компанією, як Fresh Tel, або ж «Українські новітні технології». Компанія використала їх вкрай неефективно, за принципом «собака на сіні» – і самій не дуже потрібно, але й іншим не віддам ні за що. Таке відчуття, що вони просто з якоїсь причини боялися, що в нашій країні запрацює повноцінний мобільний інтернет п’ятого покоління. Так чи інакше, недавно НКРЗІ – Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації – постановила, що вилучає ці частоти і виставляє на аукціон. Про це було повідомлено 12 листопада на засіданні регулюючого органу.

5G

Національна комісія виставить частоту на торги, на тендерній або аукціонній основі. Коли мережі п’ятого покоління будуть вводитися в експлуатацію, дані частоти будуть використані як платформа для розгортання високошвидкісних мереж. Щоб це відбулося, необхідно трохи змінити державний план впровадження 5G. Фахівці Національної комісії вже працюють над цим.

Нагадаємо, що раніше ми вже писали, що ведуться перші експерименти з впровадження 5G в нашій країні. Олександр Животовський, глава Нацкомісії, розраховував на те, що мережі запрацюють в нашій країні до 2021 року, експерти вказували на 2022. Для цього слід спочатку звільнити частоти в районі семисот мегагерц і 3,4 Ггц. Зараз в нашій країні його займає телемовлення, але скоро вже його переведуть на інші частоти.

Що важливо для простих українців – так це те, що рішення комісії дійсно максимально наблизило введення повноцінних високошвидкісних мереж. Можливо, ми побачимо їх вже в наступному році. Хто знає?

Наш канал в Telegram та сторінки на Facebook, Instagram та Twitter - це зручний спосіб відстежувати нові матеріали на сайті. А Google News доставить наші новини прямо в смартфон

5G придет в Украину намного раньше ожидаемого

В минуле

Xiaomi Mi Mix 4 вже з’явився у деяких магазинах

В майбутнє

Також буде цікаво